Inspirující scandi

Interiér oplývající půvabem

Na prvním místě světlé tóny barev – světlá pohodlná pohovka, světlé stěny, podlaha z běleného dřeva a interiér je rázem útulný, ženský i přívětivý. Půvab mu dodávají příjemné tkaniny – bílý chlupatý koberec a polštáře.

1

„Nemůžu stát na místě,“ říká Anja, „čas od času něco prostě musím změnit. Experimentuji s účesy i oblečením. Mám ráda novinky, což je výraz mé zvídavosti.“ Těch samých pravidel se drží u sebe doma. Podle této blogerky by interiér, v němž bydlíme, měl být výjimečný a neopakovatelný.

2

V domu Anji snadno nalezneme stopy po předešlých aranžmá, díky čemuž dům získává na působivosti. Anja za sebou nepálí mosty a nezbavuje se věcí, nýbrž se pro ně snaží nalézt nové místo. Má intuici i smysl pro estetiku. V předsíni tak svůj nový život mohla začít stará skříň přemalovaná na modrozeleno.

Anja se svým mužem dříve bydlela v Mnichově. Do okolí Kolína se přestěhovali před osmi lety. „Když jsem od muže uslyšela, že hledá dům u Kolína, řekla jsem si – kdekoli, jenom ne tam,“ směje se Anja a dodává: „Ale jakmile jsem do toho domu vešla, bylo mi jasné, že je to přesně to, co hledáme. Byla to láska na první pohled!“ Každý, kdo překročí práh jejich domu, má pocit, že se octnul ve Stockholmu či v Kodani. Anja totiž dovedla scandi k dokonalosti, a to nejen po estetické, ale také funkční stránce. Jako matka tří dcer chtěla, aby bydlení bylo pohodlné i přítulné. Důležité jsou osobní předměty a rodinné památky, díky kterým prostor získává individuální charakter. Svícny, vázy, grafiky, dekorativní i funkcionální doplňky – ty všechny jsou důležitými prvky celé kompozice. „Miluji New York,“ říká Anja a snaží se tam jezdit alespoň jednou ročně – z každé návštěvy si pak přiváží nové suvenýry, jako např. plán stanic metra, dřevěnou maketu města či jiné vtipné drobnosti, které do domu skvěle zapadají.

3

„Mou inspirací jsou magazíny o bydlení, Instagram a cestování. Při mých častých cestách po světě se vždy těším na to, jak se vrátím domů a budu v něm moci něco změnit. Mám ráda také kinematografii,“ říká Anja. Tato vášnivá blogerka již šest let inspiruje své čtenářky nejen v oblasti interiérového designu, ale také fotografiemi z cest, recepty a módními radami. Čtenářky na Anji oceňují především její smysl pro styl a pro detail.

4-zbliz_enie-na-włas_cicielke_-domu-i-kwiaty-w-poziomie

„Když se mi v hlavě zrodí nějaký nápad, musím jej okamžitě zrealizovat! Neumím čekat!“

5
6

Anja je toho názoru, že v domě vždy musí být čerstvé květiny. Mezi její favority patří tulipány, hyacinty, magnólie, pivoňky a pryskyřníky.

7

Ve skandinávském interiéru nesmí chybět proutěný a dřevěný nábytek v přírodních barvách. Předměty lze využít na různé způsoby – puf se může proměnit v improvizovaný stolek, pletený košík poslouží k uložení plédů či polštářků. Především však musí být kompozice barevně sladěná.

Moderní kamna s ohništěm za prosklenými dvířky, dřevěná bednička od ovoce v roli koše na dříví. „Všechno je krásné,“ hlásá Andy Warhol z plakátu na stěně a to je asi nejlepší popis Anjina domu.

8

Často nedoceňujeme sílu barev, přitom k dosažení skvělého efektu vystačí malý akcent. V interiéru v bílé barvě může takovým akcentem být např. mísa s ovocem. Keramické poklady na poličkách jsou suvenýry z cest, které jsou již součástí života celé rodiny.

Pro Anju a jejího muže je každá společně strávená chvíle svátkem. Spojuje je jejich sběratelský koníček –  z cest si přivážejí kameny ve tvaru srdce. Není nad to umět se radovat z drobností…

9

Anja sklízí ovoce vlastní důslednosti! Díky použití pouhých tří barev – hnědé, bílé a černé – si může dovolit nepřeberné množství vzorů od puntíků po proužky… a vše k sobě ladí!

10a

„Jednou z mých oblíbených barevných kombinací je bílá, černá a růžová,“ říká Anja. „Myslím, že růžová na černobílém pozadí vypadá vždy krásně. Vůbec si myslím, že pastelové doplňky dokonale osvěží každý interiér.“

12

„Pokoj nejstarší dcery, která začíná mít vlastní hlavu… O tom, co je třeba změnit, rozhodujeme společně,“ prozrazuje Anja a pokračuje: „Občas se ale stává, že některé věci zmizí z obývacího pokoje – a kde je pak najdu? Právě tady.“

11

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline