Cikcak

Jsou staré jak svět sám. Jsou dokonce starší než samotná móda. Geometrické motivy se poprvé objevují na jeskynních malbách, potom zdobily paláce a domy, a později se objevily jako oděvní vzory… V letošní sezóně si s nimi projektanti opět pohráli. Na přehlídkových molech se to jen hemží geometrickými vzory: kolečka, pruhy, puntíky, mnohoúhelníky. Největší boom ale prožívá vzor cikcak.

ZigZak
Obrázek: ShutterstockLook 2

Pudrové a matné

Vyvážené proporce. Pudrová modř a pudrově růžová. Taková kombinace odstínů vůbec neznamená, že výsledek bude „přeslazený“. Pokoj je sice v teplém tónu, útulný , ale má svůj styl. Z velké části je to ovlivněno barevnou vyvážeností a sladěností. Styl 60-tých let dokresluje černo-bílé kostkováni, které je pro toto období typické.

ZigZak
Obrázek: Zeppelin /East News oraz Tria Giovan/GAP Interiors/East News

V dobrém úhlu

Pestrobarevný koberec s čtvercovou mozaikou, která připomíná obrovské pixely. A na pozadí čtverců – skelet designové židle „Chair One” od Konstantina Grcica, s charakteristickým trojúhelníkovým žebrováním, které vytvářejí mnohoúhelníky a z nich černou síť. Úspěch vetknutý v koncepci.

ZigZak
Obrázek: Zeppelin /East News oraz Olaf Szczepaniak/Picture Press/East News

Cikcak, cik-cak

Tohle slovo je jak archetyp: v každém jazyce zní skoro stejně. Archetypický je také samotný motiv: jeden z nejjednodušších grafických vzorů. Cikcak fascinuje umělce od pradávna. Není proto náhoda, že je hlavním motivem značky Missoni. Své příznivce si našel i mezi projektanty interiérů. Takový koberec s barevným cikcak vzorem vnáší do místnosti nádech exotické Afriky.

ZigZak
Obrázek: Shutterstock oraz Wolfgang Schardt/ Jahreszeiten Verlag Syndication/East News

Malování na porcelán

Geometrické motivy zcela ovládly nejen látky. Velmi vkusně vypadají i na skle, keramice nebo porcelánu. Mohou v interiéru působit velmi důrazným, ale zároveň elegantním dojmem. V tomto případě je síla vzoru v jeho jednoduchosti a opakování stejného motivu. Efekt podtrhuje barevnost: kontrast bílé a černé je klasický a věčný.

ZigZak
Obrázek: Zeppelin /East News oraz Stefan Thurmann / Picture Press/East News

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline