Arizona dream

westwing-arizona-dream-intro

Země spálená sluncem, červené skály a písčité cestičky mezi saguary a suchými keři – taková je pravá Arizona! Zde vládne divoká a nebezpečná příroda. Westwing vás zve na cestu ve stylu Arizona Dream. Vydáme se spolu magickou stezkou amerických osadníků a indiánských kmenů. Ukážeme vám, jak si domů můžete přizvat unikátní americký folklór.

Přírodní klima spojené s divokou přírodou. Taková je kombinace litého dřeva, rustikálního řemeslného zpracování a indiánských symbolů barvených přírodními pigmenty.

Divoce a svobodně

Pro původní Američany byla příroda náboženstvím. Byla to právě ona, kdo určoval životní rytmus… a styl. Oddejte se jejímu kouzlu! Rozhodněte se pro všudypřítomné dřevo: podlahy z desek, trámy zdobící zdi, farmářská židle na zápraží nebo houpací křeslo v obývacím pokoji. Pokud si skutečně potrpíte na modernějším aranžmá, ponechte zdi v bílé barvě nebo v odstínu betonu. V takovém interiéru nemůže chybět velké kožené křeslo a zvířecí (hlavně hovězí) kůže na podlaze.

westwing-arizona-dream-1

Tyrkys, korál i bílá

Tyrkys měl pro kmeny nad řekou Rio Grande zvláštní význam. Původní obyvatelé tohoto regionu věřili, že modrá příměs v tyrkysové barvě znázorňuje nebe, „ducha Otce”, a zelená – Matku Zemi.  Umístěte tento odstín do interiéru ve stylu Arizony – můžete si natřít tyrkysovou barvou celou zeď nebo přidat jen několik tyrkysových prvků. Inspirujte se bižutérii původních Američanů a spojte tyrkysovou barvu s korálem, bílou, černou a písčitě béžovou.

westwing-arizona-dream-2

Etnické a rustikální tkaniny

Výběr vhodných tkanin má obrovský význam pro aranžmá ve stylu Arizona Dream. Pokud ve vašich žilách koluje kovbojská krev, zvolte kárované látky, povlaky na polštáře ušité z pytlů na mouku, pruhované vlněné deky a patchworkové přikrývky. Abyste docílili ještě většího domorodého efektu, pořiďte si pravou deku značky Pendleton, indiánské běhouny a materiály zdobené geometrickými vzory nebo dezény ve stylu serape.

westwing-arizona-dream-3
westwing-arizona-dream-4

Doplňky

Pokud si zařizujete interiér inspirovaný Divokým západem, pamatujte na několik klíčových doplňků.

  • Pověste si na zeď několik kovbojských klobouků a mezi nimi i staré dobré Stetsony a několik ozdob z ptačích pér, které byly charakteristické pro kmen Navaho.
  • Bižutérie kmenů Huron a Zuni představuje skutečné umělecké skvosty a fantastickou směsicí barev a symbolů. Odhalte jejích dekorační a kouzelný potenciál!
westwing-arizona-dream-5

 

  • Kytara opřená o zeď navozuje atmosféru večerního táboráku pod hvězdnou oblohou při zvucích country hudby.
  • Držte se módních trendů a nezapomeňte si pořídit indiánský lapač snů. Aranžmá bude originálnější, pokud si jej zhotovíte sami!
westwing-arizona-dream-6
  • Kaktusy jsou opět v módě! Skvělé se hodí do interiérů ve stylu Arizona Dream. Živé rostliny můžete nahradit vázou ve tvaru saguaro nebo retro obrázkem s kaktusy.
westwing-arizona-dream-7

Fotografie: Living4Media/ Getty Images

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline