Americký sen

Interiér ve stylu american glamour

Vítáme vás ve světě vytříbené elegance, kde se klasika pojí s požadavky na nejvyšší komfort. Jde o glamour v novém vydání zpoza oceánu! Inspirovaní rafinovanou harmonií amerických apartmánů, jsme přichystali speciální stylizace pro obývací pokoj. Vkusné, na úrovni a se špetkou jemného lesku představují módní hity pro letošní sezónu. Pohodlně se usaďte a dovolte nám, abychom vás provedli interiérem zařízeným v duchu amerického glamouru.

Američané jsou známí pro svůj vřelý vztah k elegantnímu, luxusnímu bydlení. Naše návrhy jsou „zlatou střední cestou“ mezi bohatstvím glamouru a jemně laděnou klasikou. Z obou směrů čerpají to nejlepší a umně tvoří harmonickou kombinaci.

Amerykański-sen_1

Bez souměrnosti ani ránu

Každý předmět má své dvojče. Tento jednoduchý trik je důležitým prvkem amerického stylu, díky kterému interiér získává na důstojnosti.

Symetrie, jemný lesk, luxusní dekorace a příjemně měkké materiály jsou charakteristickými atributy amerických apartmánů.

Amerykański-sen_4

Východní vzory

Na této fotografii jsme zaostřili na prolamované zdobení – zlatavý podstavec stolu je kovová konstrukce, která svým vzorem navazuje na tradiční marocké umění.

Sklo, anebo zrcadlo?

Skleněná deska stolu je sama o sobě ztělesněním elegance. Doplňky, které na ni umístíme, se budou krásně odrážet v jejím hladkém povrchu.

Vzdušné podstavce přidávají nábytku na lehkosti. I velký stůl působí jemně a opticky nerozbije aranžmá.

Amerykański-sen_6

Křišťálový lesk

Každému dobře známý křišťál ještě rozhodně není za zenitem. Modely vybroušené do jednoduchých geometrických tvarů navazují na design neklidných dvacátých let minulého století a odkazují na okázalý životní styl tehdejších elit.

Americký styl čerpá inspirace z geometrie stylu art deco.

Amerykański-sen_9

Maximální měkkost

Interiér ve stylu glamour se neobejde bez měkkých, na dotek příjemných materiálů – kvalitní tkaniny jsou přitom součástí povinné výbavy. Neskladná křesla byla nahrazena židlemi potaženými měkkým plyšem. Hlavičky čalounických špendlíků podtrhávají jemné linie jejich područek.

Amerykański-sen_12

Praktický nábytek

V amerických interiérech se nezvyklé popularitě těší stolky – konzole. Je to nedoceněný, univerzální nábytek, který může sloužit jako pomocný stolek, toaletka či bar. Do našeho aranžmá jsme zvolili model s charakteristickými překříženými nožkami a skleněnou deskou.

Apartmá inspirované zaoceánskými trendy by mělo oplývat leskem.

Amerykański-sen_13

Stylové vzory

Žádné americké apartmá se neobejde bez měkkého koberce a pohodlných polštářů na pohovce. Ševron a rostlinné vzory patří mezi zaoceánské evergreeeny, které se stávají čím dál oblíbenějšími také u nás. Skvěle se vyjímají na tkaninách i tapetách. Jejich jednoduché, ušlechtilé linie ozdobí nenásilným způsobem každý pokoj bez ohledu na to, či je klasického či moderního rázu.

Ač jsou jednotlivé polštáře oděny do mnoha vzorů, díky sladěným barevným tónům se k sobě hodí. Přesto není od věci oživit pohovku nějakým barevným akcentem.

Amerykański-sen_11

Rafinované zlato

Nic nepodtrhne elegantní stylizaci tak, jako ušlechtilý materiál. Přesto je třeba udržet jej na uzdě tak, aby zůstal diskrétním prvkem – klasika se vyhýbá výstřednostem.

Barva mědi je absolutním hitem sezóny – je přitom dokonalou alternativou zlata.

Zlaté pásky na skle dávají na odiv svou krásu.

Amerykański-sen_8

Nadvláda sladěných barev

V těchto interiérech vládnou sladěné barvy – blankytné prvky oživují šedobílou koloristiku.

Geometrické vzory na polštářích umocňují dojem souměrnosti

Amerykański-sen_14

Síla lesku

V americkém apartmánu jsou vítány lesklé doplňky i detaily. Dřevěné prvky ustupují své místo skleněným.

Skleněné části lamp po večerech půvabně propouštějí umělé světlo

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline