50 tváří jadeitu

Letos se svět bytových interiérů zamiloval do lesklých tónů jadeitu a jeho neustále se měnících odstínů. Jadeit vám pomůže vytvořit bez námahy svěží, harmonické a elegantní aranžmá – nezávisle na stylu. Níže uvádíme několik tipů, jak lze využít všestrannost jadeitu pro domácí dekorace.

westwing-jadeit-intro

Jadeit je polodrahokam, který je tvořený několika minerály s různými odstíny. Zeleň jadeitu může být někdy jemná jako barva pistácií, někdy tyrkysová a občas dokonce i smaragdová. Vyberte si svůj oblíbený odstín!

Harmonie barev

Neutrální a tmavé odstíny nebo barvy Země ideálně ladí se zelenými odstíny jadeitu. Doporučujeme spojit jadeit s pálenými tóny – terakotou, rezavou barvou a korálem – nebo jej zesvětlit zlatem případně žlutou barvou. Je dobré pamatovat i na doplňkové barvy, tedy všechny modré odstíny. Zeleň vnáší do prostoru energii a blankytná modř uklidňuje – takže vyváženost je zajištěná!

westwing-jadeit-kolory

Minimalismus

Jadeit se skvěle osvědčí na pozadí sněhobílých zdí, zvlášť v minimalistickém, jednoduchém interiéru. Přírodní materiály, hlavně dřevo, zvýrazní krásu jednotlivých kusů nábytku v barvě jadeitu.

westwing-jadeit-boho

Soudobý glamour

Abyste vytvořili vkusný zosobněný interiér ve stylu glamour, zvolte ty odstíny jadeitu, které vám budou připomínat drahokamy. Energetický smaragd vnese do interiérů lesk a eleganci, obzvlášť ve spojení se zlatými, měděnými nebo mosaznými doplňky. Pokud vám nevadí velké množství jadeitu – vymalujte touto barvou celou zeď a vyberte si nábytek v odstínech medového dřeva.

westwing-jadeit-glamour

Mořská zeleň do koupelny

Zdi v barvě moře, opalizující nábytek nebo smaragdové obklady vnesou životní energii do každé kuchyně nebo koupelny. Veselé a pestré odstíny jadeitu budou spolu s mosazí a přírodní zelenou barvou vypadat opravdu výjimečně.

westwing-jadeit-lazienka

Tropy

Tmavé dřevo, měděné a zlaté doplňky a tropický vzor je jednoduchým způsobem na to, jak si doma vytvořit tropickou krajinu. Několik prvků v hlubokých odstínech jadeitu způsobí, že tropické aranžmá bude mnohem tajuplnější. Svěží a jemné odstíny jadeitu jsou jako hymna nezamořené přírody, lesů a čistých jezer, proto se dokonalé hodí k nábytku v rustikálním stylu z přírodních a světlých materiálů.

westwing-jadeit-tropiki
westwing-jadeit-rustykalny

Zdjęcia:  Living4media, Shutterstock, Fotolia, The Interior Archive

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline