5 tipů pro byt v námořnickém stylu

Kdo z nás by dokázal odolat poetickému kouzlu moře? Pokud si chcete dopřát přímořské klima třeba v centru města, spolehněte se na Westwing! Poradíme vám, jak si doma zařídit nikdy se nekončící dovolenou – přišel čas na styl marine!

westwing-styl-nadmorski-promo

Osvěžující jako koupel v moři, romantický jako procházka po pláži, uvolňující jako dovolená po vyčerpávající práci. Právě takový je námořnický styl – emoce ve své nejčistší podobě. Nechte se inspirovat našimi radami a kouzlo moře vás bude doprovázet po celý rok.

westwing-styl-nadmorski-łódka

Podlahy a stěny na jedné vlně

Začněme od základů. Na podlahách budou skvěle vypadat dlouhé a úzké dřevěné desky v přírodních, světlých barvách. Stěny by pak měly zdobit barvy typické pro přímořská panoramata – bílá a béžová ve spojení s odstíny modré, od akvamarínové až po serenity. Využijete také nálepky a nástěnné ozdoby s příslušnou tématikou – hvězdice, ryby či kormidla.

westwing-styl-nadmorski

Textil hodný kapitána

Žádný jiný styl nemá tak výrazně vymezenou paletu barev.  Ve stylu marine hrají prim dvě barvy: modrá a bílá. Polštáře, povlečení , závěsy, plédy – vše můžeme tomuto stylu podřídit. Přímky, pásy, vlnky, azurová a bílá. Staňte se kapitánem svého domu!

 

Nábytek od moře

Do stylu marine se nejlépe hodí jednoduchý dřevěný, nejlépe bělený nábytek – můžeme si vypomoci moderními kousky i těmi ve stylu shabby chic. Své využití rozhodně najdou také křesla, stoly a další doplňky z rattanu či proutí, které nám budou připomínat slavné proutěné koše z pláží Baltského moře. Obývací pokoj můžeme ozvláštnit knihovničkou ve tvaru lodi. V dětském pokoji stylizovaném do podoby kajuty si mořské klima užijí také vaše ratolesti.

westwing-styl-nadmorski-dodatki

Prázdninové dekorace

V námořnickém interiéru samozřejmě nemohou chybět adekvátní dekorace. Na policích, parapetech i komodách máme k dispozici spoustu místa, kde můžeme postavit ozdobné vázy či skleničky s pískem a mušlemi. Stylizaci můžeme oživit také modely plachetnic, lodí, majáků či figurkami představujícími racky, ryby či jiné mořské živočichy. Výborně se sem hodí také různá lana, rybařské sítě, truhly k sezeníé a polštáře s mořskými motivy.

westwing-styl-nadmorski-latarnia

Romantické lucerny

Existuje snad něco romantičtějšího než klasické lucerny vnášející do vašeho bytu konějšivé světlo? Rozestavte je po podlaze, zavěste pod strop, ozdobte jimi balkón či předzahrádku. Můžete si být jisti, že v takovém prostředí budete při lenošení slýchat šumění mořských vln!

Fotografie: Living4 Media & Westwing

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline