5 důvodů, proč podlehnout kouzlu sametu

Ač se nám může spojovat s něčím staromódním, zaprášeným a poničeným, móda na vintage vrátila sametu zašlou slávu. Na nic už nečekejte! Představíme vám pět důvodů, pro které stojí za to znovu podlehnout kouzlu tohoto luxusního materiálu!

Westwing-velvet

Protože hřeje! Měkký i hedvábný samet vám zajistí příjemné teplo. Bez ohledu na to zda zvolíte tlustou deku na pohovku, smyslný přehoz na postel, povlaky na polštář s etnickými vzory či měkoučký koberec, navodíte ve svém bytě útulnou, hřejivou atmosféru.

westwing-velvet-1

Protože je všestranný! Kvalitní samet dokáže proměnit i ten nejobyčejnější doplněk či kus nábytku ve výjimečnou ozdobu. Tímto způsobem lze doplnit aranžmá ve stylu glamour či posílit výraz moderního bytu bez překračování stylistických hranic.

westwing-velvet-2

Protože je trendy! Samet se vrací ve velkém stylu! Dobyl mola haute couture i šatníky obyčejných lidí. Pokud vás neoslovilo legendární sametové dámské sako od Gucciho, pak jistě v nepřeberném množství barev, vzorů a střihů naleznete něco sametového i pro sebe.

westwing-aksamitnie-3

Protože je vintage! Samet je ideální materiál pro milovníky vintage stylu, který v rámci interiérového designu nemůžeme opomenout. Máme-li v plánu kombinovat staré s novým, pak se mezi moderním nábytkem budou skvěle vyjímat staromódní křesla, samozřejmě v sametovém provedení!

westwing-velvet-4

Protože se snadno udržuje! Třebaže by se mohlo zdát, že může být údržba jemného sametu poněkud problematická, ve skutečnosti tomu tak není. Postačí jej pravidelně vysávat a čistit vlhkou houbičkou. Jednou za rok bychom měli použít také speciální čistící prostředek na samet či látku posypat solí – poté jen přes noc počkat, až prostředek udělá práci za vás, a ráno vše důkladně vysát.

westwing-aksamitnie-5

Fotografie: Westwing & Living4Media

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline