Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Ložní prádlo Rádce Westwing

Postel je centrum odpočinku, ale nezáleží tolik na posteli samotné, jako na povlečení! Když je krásně měkké, heboučké a příjemné na dotek, a má barvy, které nám navozují příjemnou náladu, člověk do něj chce hned skočit a zachumlat se. Ať už chcete spát mezi na rozkvetlé louce, v růžové zahradě nebo v jemných vlnách, můžete si vybrat z mnoha různých potisků podle nálady.

Westwing rád dělá lidem radost z maličkostí. Je to opravdu velký rozdíl, jestli se člověk přikryje neoriginálním povlečením z polyesteru, nebo saténovým "Mako" se vzorem jemného soumraku. Spolupracujeme s renomovanými designérskými domy a nabízíme aktuální nabídky se skvělým povlečením!

Objevte svět povlečení

Chtěli byste změnu ve své ložnici, ale nemáte čas malovat, tapetovat, nebo pořizovat nový nábytek? Nevadí, stačí si pořídit nové povlečení, které promění atmosféru ložnice a ta opět prokoukne. Elegantní ložní prádlo například na posteli Boxspring upoutá pozornost!

Povlečení musíme jednou za čas vyměnit, tak můžeme tuto příležitost využít i ke změně dekoru ložnice, aniž by nás to stálo příliš práce.

Pokud chcete, můžete měnit vzhled své ložnice podle ročních období, nebo prostě podle nálady a vkusu. Navíc za příznivou cenu a s neomezenými možnostmi volby materiálu a designu!

Správné rozměry

Ložní prádlo je šatstvo pro postel a stejně jako u oblečení musí správně padnout.

Je to jednoduché, zkrátka musí odpovídat rozměrům přikrývky a polštáře.

Standardní rozměry jsou 80 x 80 na povlak na polštář a 140 x 200 na peřinu.

Polštáře se svou velikostí často liší. Například jsou populární polštáře 40 x 80 cm a různé extra dlouhé, extra široké nebo maxideky.

Na všechny velikosti seženete pasující povlečení, ať už v obchodech nebo online. Mimo povlečení pro dospělé se také vyrábí povlečení pro děti a miminka s velkým výběrem plným veselých vzorů a barev.

Bez ohledu na velikost povlečení nesmíte zapomenout také na prostěradlo! To se také  vyrábí v různých rozměrech, podle velikosti matrace. Nejlepší je vybrat takové prostěradlo, které se vám bude dobře kombinovat se stávajícím povlečením.

Můžete si i pořídit rovnou celou sadu, musíte si ale ověřit jednotlivé rozměry, protože tyto sady se většinou vyrábějí ve standardních velikostech.

Správné povlečení na každou sezónu

V zimě je příliš chladno a v létě příliš teplo. To nám ale s tím správným povlečením nevadí, stačí vybrat takové, které se hodí na danou sezónu.

Pro zahřátí se hodí flaušové, flanelové a jiné měkké teplé materiály, zatímco v létě se vám bude spát dobře v lehkých materiálech, které tolik nehřejí.

Různé materiály mají různou strukturu a vlastnosti, od nejběžnější bavlny a mikrovlákna po luxusní kašmír.

Letní látky jsou vhodné z krepu, saténu, žerzeje nebo hladké bavlny. Jsou lehké a chladí, v krepu se díky své struktuře dokonce člověk méně potí.

To, aby povlečení dobře pohlcovalo vlhkost, je obecně důležité pro kvalitu spánku ve vysokých teplotách. V zimě by zase mělo povlečení mít opačnou funkci – dobře hřát!

Obzvlášť heboučké, měkké jsou materiály jako biber, froté nebo plyš, které dobře udržují teplo, a jsou navíc i velmi příjemné.

Jakmile udeří zima a je šedivo a mokro, člověk se bez pořádného povlečení, které ho zahřeje na těle i na duší, neobejde. Pak se mu nebude chtít ani vylézt z postele.

Péče o povlečení

Ložní prádlo by se mělo pravidelně měnit, protože každou noc vypotíme několik litrů potu. Jeho účelem je, aby nám poskytovalo příjemné prostředí pro spánek a relaxaci, a udržovalo tu správnou teplotu, i když se potíme více nebo méně. Aby zůstávalo stále čisté, svěží a rychle nevybledlo, měli byste:

  • Pravidelně ho v týdenních nebo 2 týdenních intervalech prát
  • Prát podle doporučeného návodu

Většina materiálů se pere při teplotách do 60 stupňů a jsou vhodné i do sušičky. Teplota praní je ale různá pro různé konkrétní látky, a zejména u delikátních materiálů jako je satén, hedvábí nebo damašek bývá velmi nízká.

U barevného povlečení se snažte nemíchat dohromady velmi odlišné barvy. Obecně se doporučuje ho před praním zapnout zip nebo knoflíky, aby se neničilo.

Různorodý design

Květinové vzory, ornamenty, obrázky, zvířecí vzory, obrázky, pruhy, kříže a další – fantazii vzorů se meze nekladou. Vybrat si můžete i z celé barevné palety.

Pro jaký design se rozhodnete, je věc vkusu, měl by ale barevně pasovat k okolnímu zařízení a barvě stěn v ložnici. Výběr je veliký a díky povlečení získá vaše ložnice úplně nový look!

Výběr povlečení a prostěradla můžete přizpůsobit ročnímu období. V létě jsou to světlé veselé barvy, čistí bíla nebo květinové vzory, a v zimě zase tlumené tońy a klasické vzory jako třeba károvaný motiv. Na podzim jsou to zase přírodní zemité bravy.

Existují ale i speciální vzory povlečení na svatbu, Vánoce, Svátek sv. Valentýna, Velikonoce a další události, kdy člověk svou postel oblékne speciálně na konkrétní příležitost.

Máloco je romantičtější, než strávit večer na sv. Valentýna, v čerstvě povlečené posteli se vzorem srdíček nebo jiném tematickém vzoru, a na Vánoce se zase probudit mezi skákající soby nebo do nádherné zimní krajiny.

Při povlékání postele můžete uplatnit svou kreativitu a osobitý vkus, a vytvořit si tak svůj soukromý ostrov snů. Třeba s povlečením od Port Maine!