Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Lounge nábytek Rádce Westwing

Každý, kdo již strávil hezký a příjemný večer v hale klubu, nebo alespoň pár chvilek před jeho začátkem, zná tento pocit: sedíte pohodlně a naprosto uvolněně zabořeni v polstrované lenošce, nohy natažené před sebe, ruce na pohodlných opěradlech a nasloucháte zvukům náladové hudby z reproduktorů a užíváte si každou minutku se svým vychlazeným drinkem. Sešli se tu všichni přátelé, večer je ještě mladý, těšíte se na právě začínající víkend a těžko můžete být šťastnější.

Lounge pohovka pro váš domov

Potěšení, které v lounge lenošce nacházíme, si teď můžeme přinést i domů. To, co si dopřáváte jen během večerů v baru, na dovolené či oslavách, si nyní můžete užívat každý den ve svém vlastním domě – za předpokladu, že máte tu správnou lounge pohovku. Můžete tak realizovat svůj sen o vlastní lenošce v obýváku nebo na zahradě či na terase. Velká lounge sedačka pro mnoho hostů v obývacím pokoji je velmi působivá, ale další lounge nábytek, jako je např. kožená pohovka, křeslo Chesterfield nebo kožené křeslo, které jsou pro tyto účely nezbytné, vyžadují trochu více místa, a to byste měli dobře zvážit.

Totéž platí i pro venkovní prostory. Myslete na to, že i malý prostor na trávení hezkých chvilek odpočinku ve dvou nebo ve třech má své kouzlo. Určený prostor by ale neměl být překážkou pro uskutečnění vašeho snu, ale spíše naopak by měl posloužit jako příklad toho, jak prostor tímto lounge nábytkem chytře zařídit.

K vytvoření správného místa na klidný odpočinek byste měli při výběru sedacího nábytku dodržet jednu zásadu, a to aby sedací a ložní plochy a nízké stolky měly stejnou výšku. Objemné polstrování a polštáře jsou alfou a omegou útulného lounge prostoru, které vás bude lákat k povalování. Velká hloubka sezení a dostatek prostoru pro pohodlné natažení rukou a nohou jsou naprosto nezbytné. Malý stolek nabízí místo pro lahodné nápoje nebo hezkou knížku. Stejně jako pohovka a konferenční stolek v obývacím pokoji vyzývají k odpočinku, nabízí zahradní lounge nábytek krásné místo pro relaxaci venku.

Lounge nábytek pro interiéry

Lounge nábytek pro vnitřní prostory má řadu výhod. Kdo je majitelem domu s prostornými pokoji, může tu najít to pravé štěstí. Může zde pořádat od nynějška party v rozsahu, který mu bude nejvíc vyhovovat. Volba lounge nábytku tu samozřejmě hraje zásadní roli. Vnitřní prostor můžete – pokud zvolíte ten správný lounge nábytek – zařídit podle různých stylů. Salonek zařízený ve skandinávském stylu vyzařuje čistou majestátnost a smysl pro styl. Bílé kožené čalounění v kombinaci se skleněnými lounge stolky vytvoří krásné elegantní posezení…

Proti tomuto minimalistickému stylu stojí retro lounge posezení v designu 60. a 70. let, které je velmi vhodné, protože kultura lounge lenošek se v té době právě rozvíjela. Organické zakřivené tvary, křiklavé barvy, spousta týkového dřeva a místního kvalitního dřeva, jako je dub, zpracovaného do nadčasových tvarů dřevěného nábytku 60. let, určují výběr lounge nábytku. Na rozdíl od venkovního posezení zde můžete hodně experimentovat s materiály a tkaninami, protože lounge nábytek není vystaven žádným povětrnostním vlivům, a tak se ani citlivé, jemné materiály nepoškodí. Sedací sestavy z designových křesel různých dekád zaručeně nadchnou každého!

Lounge nábytek pro venkovní lenošení

Zahradní lounge nábytek pro venkovní posezení jsou tím pravým splněným snem, protože v létě si tak můžete vychutnat hezké počasí a vlahé noci a cítit se jako na dovolené. Výhodou venkovního sezení je, že v zahradě nebo na terase je obvykle více prostoru pro zahradní lounge nábytek než uvnitř. Při výběru sedacího nábytku pro venkovní sezení byste měli myslet také na jeho odolnost proti povětrnostním vlivům. Nábytek z ratanu nebo polyratanu bude mít jednak středomořský a přirozený vzhled díky výpletu a za druhé odolává i špatnému počasí, takže si ho budete moci ještě dlouho užívat. S měkkými bílými polštáři bude vaše ratanové posezení v lounge stylu vaším splněným snem v rajské zahradě.

Ale zahradní lounge nábytek nefunguje jen jako venkovní posezení pro váš domov. Budete letos opět trávit dovolenou na balkoně? Žádný problém, protože v malém lounge posezení na balkoně rychle zapomenete, že nejste stovky kilometrů na jihu. Vhodný sedací nábytek vytváří atmosféru jako v Itálii, Řecku či Španělsku a je tak pohodlný, že se budete cítit minimálně stejně tak dobře jako po dlouhé dovolené na pláži.