Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Lampy Rádce Westwing

Světlo je v místnosti velmi důležitý prvek. Má významný vliv na její náladu a atmosféru. Podle dnešních pravidel by v každé místnosti mělo být jedno bazální světlo a pak několik menších, slabších. Dalším stavebním kamenem osvětlení je nepřímé světlo, které zvýrazňuje věci okolo.

Westwing  se věnuje srdcem a duší interiérům, proto i ve věci osvětlení se vám snažíme poskytnou co nejširší nabídku. Přinášíme kousky nejen od známých značek, ale i od zajímavých méně známých designerů. 

Výběru světel byste měli věnovat dostatečnou pozornost. V jaké místnosti bude světlo sloužit? Jaké vlastnosti by mělo splňovat? Na jakou činnost ho budete využívat? 

Typy lamp

Podle části dne nebo v jiné roční období, podle nálady či příležitosti potřebujeme různé světloNejlepší je pak si pořídit takové lampy, které umí světlo různých barev a síly. 

Stropní svítidla

Stropní svítidla poskytují jasné podsvícení. Většina z těchto svítidel je nepřímá, protože svítí seshora na stropě a  distribuují světlo  rovnoměrně a nepřímo v místnosti.

Stolní lampa 

Stolní lampa neslouží pouze na pracovním stole, ale i na skříňkách, policích nebo na nočním stolku. Bývá většinou jako doplk hlavního světla v místě, kde si čteme nebo pracujeme. 

Dekorativní lampy

U těchto lamp není jejich primárním účelem osvětlení. Jsou spíše doplňkem, takže je u nich hlavní design. Neměly by ale viset příliš nízko nebo jinak překážet. 

Osvětlená scéna

Dalším účelem, na které potřebujeme lampy, je vytvoření světelného efektu, Například navození příjemné atmosféry nebo osvětlení designového objektu

Světelné ostrovy 

Také můžeme se světlem vytvářet kontrasty: světlo x stínsvětlé x tmavé. Tím místnost získá hloubku a útulný dojem. 

Nepřímé osvětlení

Slouží k navození příjemné, uklidňující atmosféry – například v ložnici – nebo ke zvýraznění doplňků v místnosti.

Výhody LED žárovek 

Stále používáte zářivky nebo klasické žárovky? Pak děláte chybu. LED vydrží mnohonásobně déle a mají spoustu dalších výhod:

  • Pokud  se vám rozbije LED žárovka, nemusíte se bát, nevylučuje žádné toxické látky. 
  • Mají velkou výhodou pro vaši peněženku: LED 8 W má stejný světelný výkon jako 60 wattová žárovka. Z toho důvodu jsou LED diody energeticky úsporné a šetrné k životnímu prostředí.
  • LED pasuje do různých lamp, lucern i malých bodových světel.
  • Svítidla s LED svítí ihned po rozsvícení na nejvyšší světelný výkon!
  • Výměna žárovky není problém! Také LED světla jsou vyráběny s běžnými závity jako například E27 nebo E14.
  • Ve srovnání s klasickým žárovkám LED žárovky nejsou tak horké. Kromě tohonevyzařují UV nebo infračervené světlo.

Zamyslete s při nákupu dalších své lampy nad LED verzí a pořiďte si krásné a jasné světlo bez blikání!