Kuchyně

Kuchyně

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Kuchyně Rádce Westwing

Nová kuchyň je jako nový život - nebo alespoň téměř jako. Přinejmenším kuchyně může změnit mnoho věcí. Malý jídelní kout v kuchyni tak udělá kávu to go nadbytečnou, protože raději strávíte deset minut na sluníčku a začnete den v klidné kuchyni. Nebo může nějaký pokrm najednou chutnat mnohem lépe, protože se ochutí čerstvým kořením z poličky, místo toho, aby se použily usušené bylinky.

Westwing má vše, co je potřeba, aby bylo možno naplnit kuchyň těmito malými radostmi. Obzvláště nábytek a doplňky dělají z kuchyně přesně to příjemné, teplé a přátelské místo, které jste si vysnili a správné příslušenství nabídne přesně takovou profesionální pomoc pro všechny experimenty na vaření, které na vás čekají v budoucnu. Všechno to a mnoho informací a inspirací vždy nabízíme v našich denně nových tématických nabídkách!

Objevte nyní kuchyňské doplňky u Westwing

Teprve se správnými kuchyňskými doplňky bude tento prostor tím, čím má být: místem, kde rádi pobýváte, kde rádi vaříte a cítíte se krásně. A přesně tak tento pocit vzniká. Pomáhají pěkné a dekorativní doplňky, aby se kuchyň stala opravdu vysněnou kuchyní. Ke kuchyňským doplňkům se přirozeně počítají všechny nezbytnosti, které jsou v tomto prostoru zapotřebí jako například rychlovarné konvice nebo hrnce – jasně jsou tyto věci funkční, ačkoliv dnes jsou tyto nezbytnosti na vaření velmi stylové, a tak vypadají velmi pěkně – přesně proto se dají také označovat jako kuchyňské doplňky. Jinak se ke kuchyňským doplňkům počítají rostliny, stromečky s kořením, pěkné chňapky nebo také dekorativní zavařovací sklenice.

Poličky jsou v kuchyni také velmi oblíbené – jedno jestli je to kuchyňská polička vedle závěsných skříněk nebo také originální regál na víno vedle jídelního stolu. Zde musí být dbáno pouze na to, aby regály nebyly příliš plné, protože jinak by kuchyně mohla rychle vypadat jako chaotická.

Formy kuchyně – jak má vypadat kuchyně?

První dotaz při plánování kuchyně je přirozeně: Co to má být za kuchyni? Forma kuchyně závisí zcela na velikosti prostoru, jak je tento rozčleněn. Pro každý druh členitosti a počtu metrů existují odpovídající možnosti.

Jednořadové: jednořadové kuchyňské modely se ideálně hodí pro úzké, dlouhé prostory, ve kterých je – i bez zařízení velmi málo skladovacího prostoru. Tyto modely si nenárokují příliš mnoho místa a jednoduše stačí umět úžasně vařit.

Dvouřadové: u dvouřadových kuchyní, u kterých obě řady stojí naproti sobě, má sice v konečném důsledku více skladovacího prostoru a podstatně větší pracovní plochy, ale přesto je třeba říci, že práce na dvou oddělených kuchyňských linkách není obzvláště optimální.

L-forma: kuchyňské linky ve formě L v každém případě slibují plynulejší pracovní průběh. U otevřených kuchyní se krátká strana také často využívá jako pracovní plocha s integrovaným barem. Takže máte hned v kuchyni začleněný jídelní stůl nebo kuchyňský stůl.

U-forma: Kuchyně v U-formě ideálně využívají prostor a umožňují svým uspořádáním plynulou a racionální práci, protože je zde všechno blízko u sebe.

Otevřená kuchyně: Kdo má doma dostatek místa, je pro něj přirozeně perfektní otevřená kuchyně. Takovýto otevřený systém může být složen z různých forem kuchyní. Tato možnost má dva klady, a to tu, že umožňuje komunikaci v domě a mezi sebou a to, že prostor není odříznut stěnou – hned vypadá daleko prostornější.

Je jedno, pro kterou z forem kuchyňských linek se rozhodnete: Je vždy důležité, aby kuchyň byla přizpůsobena lidem, kteří v bytě žijí a denně u pracovní desky stojí a vaří, myjí nebo pečou. Tak jsou velmi důležité výšky těla, hloubky a pracovní desky, skříňky atd., aby podstatně zjednodušovaly práci a dělaly ji příjemnější a předcházely také bolestem zad nebo problémům se zády.

Všechny důležité elektrické přístroje, které se často používají, jako je myčka, trouba nebo chladnička, by měly být umístěny vedle sebe a na dosah – s tímto vybavením se ušetří mnoho zbytečných kroků. Nejčastěji používané kuchyňské přístroje nebo kuchyňské pomůcky by měly být tak umístěny nebo uloženy v pracovní výši – zbývající věci, které se tak často nepoužívají, mohou přijít výše nebo hlouběji.

Pořádek je polovina života

Pořádek v kuchyni je velmi důležitý, protože tak jako tak velmi často na pracovní ploše stojí malé kuchyňské přístroje nebo jiné pomůcky – to může vypadat lehce chaoticky. Nyní je možné se rozhodnout pro otevřené poličky nebo pro uzavřenou čelní stranu. Nejlepší je systém uzavřených a otevřených poliček, protože otevřené poličky dovolují celkový pohled na kuchyň. Malé věci jako například dózy, skleničky, boxy mohou zmizet za dveřmi skříněk: Poličky nejsou přeplněné a působí tím klidněji a skutečně příjemně přitahují pozornost.

Světlo v kuchyni

V kuchyních by měly být různé světelné zóny, protože zde existují různé oblasti, na které je zapotřebí odlišný druh osvětlení a jeho intenzita. Pro základní osvětlení v kuchyni se vždy nejlépe hodí stropní lampa! Kombinace pracovních a náladových světel vytváří v kuchyni perfektní symbiózu. Tam, kde se v tomto prostoru pracuje – oblast vaření, pracovní plocha, myčka – by měly být nasvíceny velmi dobře a světle.

Sem se nejlépe hodí zářivky nebo LED světla. Nad jídelním koutem, pokud je součástí otevřené nebo uzavřené kuchyně, může se jednat o slabší nebo pěkně teplé světlo. Nad jídelní stoly se perfektně hodí závěsná světla, protože vrhají na stůl kuželovité světlo a většinou jsou také výškově nastavitelné. Mělo by se dbát na to, aby světlo neuzavíralo sedící – právě tak je důležité, závěsné světlo neoslňovalo, aby lidé, kteří sedí u stolu nebyli světly oslněni a nebyl tak rušen výhled.

Design kuchyně

Po všech praktických úvahách je to design kuchyně, který rozhodne o tom, jestli se v místnosti cítíme skutečně dobře, jestli v ní rádi vaříme nebo společně jíme. Je jedno, jestli se jedná o kuchyň ve venkovském stylu nebo moderní kuchyni s ostrůvkem – vždy je zapotřebí, aby se k nám hodila. Aby byl zajištěn jednotný design a konzistentní styl, jsou perfektní vestavěné kuchyně! Vestavěné kuchyně slibují nejlepší kvalitu za rozumnou cenu, individuální řešení pořádku, navíc vestavěné elektrické přístroje, velký výběr barev a materiálů a to ještě s dodávkou a montáží!

Chutné nápady na recepty pro vaši kuchyni

Pro jaký design kuchyně se rozhodnete: Je jedno, jestli vestavěnou kuchyni nebo poskládaný nábytek a přístroje. Hlavní věcí je, si vytvoříte vysněnou kuchyni, ve které se budete cítit jako doma! Objevte nyní pěkný nábytek a bytové doplňky pro kuchyni!

Dekorace & doplňky v kuchyni

V kuchyni jsou pracovní desky a skříňky a dvířka nebo vestavěná kuchyně to, co přirozeně vypovídá o vašem stylu. Abyste vaši kuchyni perfektně vytvořili, nesmí chybět ani příslušenství k uspořádání vysněné kuchyně. S ohledem na styl zařízení mohou být na kuchyňské ploše umístěny zásobníky na mouku, nudle a koření. Také elektro-přístroje mohou k výzdobě přispět jasnými barvami a neobvyklými formami. Kuchyně tak může získat zcela nový vzhled a při vaření může přinášet daleko více zábavy.