Křišťálové sklenice

Křišťálové sklenice

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Křišťálové sklenice Rádce Westwing

Jemně broušené olovnaté křišťálové sklenice jsou jedněmi z nějkrásnějších nádob vůbec. Mají příjemný vzhled a dokážou okouzlit jak svým krásným tvarem, tak libým zvukem při přípitku. Můžete si navíc vybrat z několika variant. Bude to ta čistě skleněná, broušená, leětěná, s květinovými vzory, se zlatými detaily nebo ty v jasných barvách? Takové sklenice mohou být skvělým doplňkem do domácnosti pravého znalce a fajnšmekra.

Ať už jde o vitage party ve stylu 1920, organizujete elegantní večeři pro přátele nebo si zkrátka jen chcete užít dobrou whisky, sáhněte po těchto sklenicích. Na Westwing můžete objevovat exkluzivní křišťál pro každou příležitost. Stylové bytové doplňky i nábytek najdete také v našich příležitostných výprodejích, kde se slevy často pohybují až k 70 %. Nechte se inspirovat Westwing Magazínem a udělejte si to doma takové, abyste se tam cítili dobře a pohodlně. 

Čistý luxus křišťálových sklenic

Olovnatý křišťál bývá často považován za něco staromódního. Někteří lidé si tyto sklenice spojují jen s vitrínami, na které se často pouze práší. Ale pryč od této představy, ta už je dávno pasé. Olovnaté křištálové sklenice mají styl a dají se nádherně kombinovat s moderním designem. Křišťál není vyroben z krystalu, ale ze skla, které se míchá s oxidy olova. Proto jsou křišťálové sklenice obzvlášť tvrdé a lesklé a jejich sklo vhodné pro řezy a rytiny.  

Křišťálové sklenice jsou vhodné pro širokou škálu nejrůznějších nápojů a lihovin:

  • pro koňak
  • jako sklenice na whisky
  • jako pohár na víno
  • sklenka pro šumivé víno a šampaňské
  • pro brandy, likéry a whisky
  • jako sklenice na pivo
  • jako pohár pro long drinky

Vysoce kvalitní křišťálové sklenice dokážou svým vzezřením učinit chuť vyzrálého vína nebo dobré whisky ještě lepší než normálně. Pokud si čas od času dopřáváte luxus ve svém životě, sáhněte po těchto sklenicích, ze kterých lze samozřejmě stejně dobře pít i voda. Pozor však na myčku! Tyto sklenice je potřeba mýt jen a pouze ručně.

Ve znamení dokonalého křišťálu

Křišťálové sklenice stojící na domácím baru jsou absolutním poutačem pro oči návštěvy. Na baru mohou být vystaveny podobně jako v galerii tak, že jejich krásu ještě podtrhnete bodovým osvětlením. Tím docílíte nejen krásně osvětlených bytových doplňků, ale i magických odlesků. I v moderní jednoduché vitríně vypadají tyto sklenice nádherně. Jejich barevné varianty jsou vytvářeny za pomocí tzv. překryvné techniky a jsou tím velmi exkluzivní. Znamená to, že čiré sklo je přetaženo ještě jednou vrstvou skla barevného. Jejich povrch se částečně obrousí až po vychladnutí, čímž se vytvoří jedinečné a atmosferické struktury. Křišťálové sklenice jsou všechny vytvářeny ručně a právě proto jsou tolik ceněné.

Naše rada: Běžte se podívat na některý z populárních blěších trhů, možná tam jednu takovou krásnou a ručně broušenou sklenici objevíte.

Přesvěčte se o kráse olovnatého křišťálu

Křišťálové sklo je pojmem sám o sobě. Není totiž vyrobené z krystalu, ale ze skla. To vzniká pomocí potaše, křemičitého písku a červeného olova. Z takového skla pak nevznikají jen sklenice, ale také mísy, vázy, karafy a dokonce svícny.

Doplňte vybavení vaší domácnosti o nádherné olověné křišťálové sklo!