Křišťálové sklenice

Křišťálové sklenice

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Křišťálové sklenice Rádce Westwing

Na co myslíte, když si představíte oslnivé oslavy ve velkém stylu? Zářivé barvy jako červená saténových rób, zlato zdobených lustrů a lesk černého kaviáru na perleťových lžičkách působí jako okouzlující pozlátko. Vzrušující vůně drahých parfémů a kouř doutníků se mísí s vůní značkových lihovin a delikátních vůní jídla z kuchyně, a to nás uvádí až do euforické závratě. A co teprve zvuky: útržky rozhovoru, perlivý smích, hudba a ‒ cinkot křišťálových sklenic při přípitku!

Westwing by chtěl, aby byl pro vás každý den svátkem ‒ abyste mohli denně doma slavit a je úplně jedno jestli sami nebo ve veselé společnosti. Noblesní křišťálové sklenice udělají svátek z každé situace ‒ je jedno, jestli si dopřejete kapku whiskey v tumbleru, nebo pozvete své přátele na sklenku šampaňského. Staňte se perfektní hostitelkou a mějte křišťálové sklo pro každou příležitost vždy po ruce ‒ odměníte tím nejen sebe, ale svým přátelům a hostům pokaždé připravíte obzvlášť krásný zážitek!

Křišťálové sklenice ‒ víc než jen sklo

Křišťálová sklenice je mnohem více než jen normální sklenice na pití. Nejen materiál má velmi zvláštní vlastnosti – když sáhnete po křišťálovém sklu, hned máte pocit něčeho zvláštního a zapomenete na pár sekund na každodenní život. A při oslavách jakoby křišťálové sklenice říkaly našemu hostovi: pro tebe jen to nejlepší! Tak si na večer navždy udržíte ty nejkrásnější vzpomínky.

Křišťálové sklo je mimořádně luxusní materiál: V 15. století Benátčané vyrobili první čiré sklo, které se vyznačovalo vysokou brilancí. Protože se do křišťálového skla přidává oxid olovnatý, je stabilnější a odolnější proti rozbití než běžné sklo, a proto je velmi populární.

Křišťálové sklenice – pro každou příležitost

  • Poháry na víno:

Podle toho, zda jsou na červené nebo bílé víno, budou mít křišťálové sklenice na víno více či méně baňatý tvar a dlouhou stopku ‒ lépe se tak rozvine vůně a nemusíte sklenici přímo držet v ruce, čímž zabráníte jejímu zahřívání.

  • Skleničky na šampaňské:

Skleničky na šampaňské nebo také tzv. flétny se vyznačují dlouhým, štíhlým tvarem ‒ díky tomuto tvaru křišťálových sklenic může šumivé víno krásně perlit. I tady dlouhá stopka zabrání, aby se sklo v ruce zahřívalo.

  • Koňakové sklenice:

Příjemná sklenička ke krbu ‒ koňaková sklenka z křišťálu je vhodná na ušlechtilé destiláty, je baňatá a má stopku. To znamená, že aroma se tu výborně uchová. Sklo má u tohoto typu velmi jemnou strukturu – takže je výborně vidět viskozita a barva jeho obsahu.

  • Barevné křišťálové sklenice

Křišťálové sklenice jsou považovány za velmi elegantní a luxusní – podbarvit!. Jsou k dispozici jako sklenice na víno, antické sklenice, sklenice na míchané nápoje nebo nápojové sklenice, občas se na stole najde i váza z křišťálového skla. V kuchyni bývají často vystavovány jako klenoty ve vitrínách.

Modernější varianta křišťálových sklenic je barevná. V jemných nebo jasných barvách dodají takové křišťálové sklenice jídelnímu stolu nový vzhled. Velmi ušlechtilé je také spojení klasického, průhledného křišťálového skla s matnými černými prvky. Nechte se okouzlit kombinací barev a vzorů křišťálových sklenic a objevte modernější variantu pravé klasiky.

.

Nadcházející kampaně