Křeslo

Křeslo

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Křeslo Rádce Westwing

Pohovka vypadá pohodlně, ale je také vždy symbolem pospolitosti. Křeslo je naproti tomu však spíše sobecká verze komfortu: velké množství měkoučkých polštářů - a vše jenom pro sebe! Opěrka, která zcela obklopuje záda, je jako objetí, do kterého se můžete hluboko ponořit, dát si nohy na stoličku; není divu, že křesílko je v každém obývacím pokoji a objevuje se stále častěji.

Westwing má křesla ve velké oblibě. V každém obývacím pokoji by mělo být jedno nebo dvě křesla, která by doplňovala gauč: Vypadá to na jedné straně velmi harmonicky a navíc to má ještě úžasný dekorativní efekt. Na druhé straně to také zaručuje, že si každý v obývacím pokoji najde své oblíbené místo. Nebo jaké by to bylo s relaxačním křeslem v samostatném čtenářském koutku? V našich tematických prodejních kampaních vám určitě nabídneme vhodného krále komfortu do každého obývacího pokoje!

Prohlédněte si křesla na Westwing

Co dělá křeslo křeslem? Odpověď spočívá v pohodlí a komfortu, které poskytuje tento kus nábytku bez ohledu na design a tvar. Měkké polštáře, plyš a poddajné tvary, pohodlné opěradlo a područky vás po náročném dni přímo vybízejí, abyste si udělali krátkou přestávky na odpočinek před zahájením každodenní práce v domácnosti a pro znovunabytí síly na další úkoly.

Křeslo ve svých různých typech a tvarech není pouze v obývacích pokojích, ale také v ložnicích, pracovnách, pokojích pro hosty, a pokud je tam i dostatečný prostor i často jako praktický poutač na chodbě, kam se hodí ideálně například pro obouvání bot. Křeslo je také skvělý společník u kosmetického stolku. Zde se žena chce cítit pohodlně a útulně, aby se připravila na cestu do práce.

Dokonce i v dětských pokojích má své místo a navodí správnou atmosféru a splní svůj účel při večerním čtení pohádek. Proto jsou v dětském pokoji také křesla, která používají samy děti. Sem se hodí měkké křeslo bez opěrek, které je díky nižší výšce sedáku příjemným místem, kde si najdou místo i rodiče, zejména pokud jich tam bude více pohromadě.

Křeslo – záruka pohody v obývacím pokoji

Když přemýšlíte o využití křesel, samozřejmě první co vás napadne, je sedačka nebo pohovka v rohu obývacího pokoje. V tomto prostoru je křeslo vlastně téměř nepostradatelnou částí zařízení, které dokonale ladí s pohovkou a konferenčním stolkem. Zvláště pěkně pak vypadá v této kombinaci rohové posezení, kde jednotlivé části designově a stylově ladí, což samozřejmě neznamená, že by se křeslo nemohlo lišit od ostatního nábytku a stát se ústředním kusem místnosti.

Příjemné okolí vyzdobené doplňky, jako je například stojan na časopisy, odkládací stolek nebo miska, měkké polštáře a deky, stejně jako načechraný koberec a vhodné osvětlení v podobě stojací lampy udělá z posezení kolem křesla a pohovky tu pravou oázu pohody uvnitř stěn obývacího pokoje.

Relaxační a televizní křeslo jako záruka komfortu

Jak již název napovídá, je relaxační nebo televizní křeslo určeno především k relaxaci nebo příjemnému sledování filmu. Ve většině případů máte u tohoto typu křesla také možnost dát si nohy pohodlně nahoru, a to buď na malou stoličku, nebo na bobíka, který tvoří součást křesla. Pak příjemným zážitkem nebude jen sledování televize, ale také čtení knihy.

Výborně se k tomu hodí název relaxační křeslo a pohovka na spaní, které jsou často synonymem pro tento typ křesel. Velmi zvláštní druh relaxace nabízí masážní křeslo, které vám poskytne nezávisle na pracovní době maséra po celý den relaxační masáž.

Klubové křeslo do bytu i kanceláře

Kdo má rád klasiku a jednoduchost, tomu bude nejlépe vyhovovat klubové křeslo, protože tento typ křesla v sobě spojuje jako žádné jiné křeslo jasné a zaoblené tvary a elegantní styl s vysokým komfortem sezení. Původně bylo toto klubové křeslo, které je dnes označováno také jako lounge křeslo nebo koktejlové křeslo, navrženo do klubových místnosti a veřejných prostor, jak už sám název napovídá. Ve třicátých letech byla klubová křesla v rozkvětu a byla nedílnou součástí anglických pánských klubů.

V současné době jsou tato křesla často používána v koktejlových barech a klubech, ale také v obytných místnostech a kancelářích. Poměrně často se v tomto druhu křesel uzavíraly obchody, proto zvláště v kanceláři stále ještě vyzařují atmosféru pánského klubu a tím vyjadřují respekt a moc.

V soukromých prostorách jsou klubovky v mnoha případech velmi oblíbeným místem, protože jeho harmonické a oblé tvary zvou k příjemnému posezení a neruší, ani když se jako tradiční forma použije pravá kůže.

Klubová křesla v kanceláři, v baru nebo doma vás zvou k dlouhému a pohodlnému posezení. Zvláště stylově působí, když mají vysoce kvalitní povrchovou úpravu, přičemž se pro tento typ sezení používá kůže, imitace kůže a vzácněji látka.

Klasický ušák

Populární a nadčasovou klasikou je ušák, který lze rozeznat podle charakteristických opěrek hlavy a pohodlného sezení a opěradel. Velmi často si s touto klasikou mezi křesly asociujeme tradiční a útulné sezení, protože takový exemplář stával v obytných místnostech mnoha prarodičů nebo se jako dědictví objevil i ve vaší domácnosti a máte s ním spojeno mnoho vzpomínek.

Kožené křeslo – Ferrari mezi křesly

Pravá kůže ‒ pokud jde o čalounění nebo potahy sedadel, je tento přírodní produkt luxusní třídou, která vyjadřuje klasiku a styl, jako Aston Martin Jamese Bonda. Popularita tohoto materiálu má svůj důvod, protože kožené křeslo vyzařuje eleganci a třídu, ale je stále neuvěřitelně pohodlné a snadno se udržuje. Kvalitní kůže přebírá v podstatě ihned po usazení tělesnou teplotu a není v žádném případě studená a nepříjemná pro pokožku, a to i v létě, kdy poskytuje mírně chladivý účinek.

Čištění koženého křesla je velmi jednoduché, protože ho můžete jednoduše otřít suchým nebo vlhkým hadrem a setřít prach. Zároveň mu však dobře udělá, když ho občas ošetříte speciálními prostředky na péči o kůži, aby tento přírodní produkt zůstal dlouho pružný a nepraskal.

Křeslo: materiál a dekorace se hodí ke stylu zařízení

Křeslo stojí obvykle v kombinaci s pohovkou v obývacím pokoji, kde je dominantním kusem nábytku spíše sedací souprava, a křeslo by se k ní mělo vizuálně hodit. Jde jak o design, barvu a materiál, ale také o doplňky, tj. sedáky na židle a případně o malou stoličku. Televizní nebo relaxační křeslo je k dostání v mnoha variantách, takže volba může být obtížná. Vždy dbejte, aby šířka a hloubka křesla byla shodná se sedací soupravou, aby se křeslo mohlo stát součástí posezení a nikoliv nepříjemně vyčnívalo.

Najděte odpovídající křeslo pro svůj styl interiéru:

Venkovský styl: Jasné barvy se hodí u pohovky, tak i křesla perfektně k ostatnímu dřevěnému nábytku v místnosti. Krémová a bílá jsou zde stejně populární jako béžová a budou báječně ladit s krásnými květovanými polštáři. Také lněné tkaniny jako polštáře s dřevěnými knoflíky nebo pletené povlaky na polštáře a přikrývky se nádherně hodí jako dekorace

Moderní: Kůže je pro křesla velmi vhodný a elegantní materiál a vynikne jak v černé, tak i v hnědé barvě. Křesla Chesterfield jsou nejznámější kožená křesla, která vás nadchnou svým dokonalým vzhledem.

Retro: Křesla se sametovým potahem přinášejí do místnosti skvělou retro atmosféru. K jinak  jednoduchému zařízení můžete vybrat skvělé doplňky v hořčicově žluté, vínové nebo olivově zelené a udělat tak z něj barevně zlatý hřeb místnosti.

Najděte si své křeslo online za snížené ceny v tematických prodejních kampaních na Westwing!