Kožený koberec

Kožený koberec

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Kožený koberec Rádce Westwing

Interiérový styl, o kterém všichni mluví a je ve všech časopisech: skandinávský minimalismus. Ten kombinuje severské světlé barvy, dřevo, čisté linie a funkční nábytek. Zahrnuje především přírodní materiály, proto se k němu skvěle hodí koberce ze zvířecí kůže!

Ten ztělesňuje jak přirozenost skandinávského způsobu bydlení, tak i moderní design. Spousta nábytku a doplňků v tomto stylu, včetně koberce ze zvířecí kůže najdete v aktuálních kampaních na Westwing. Nechte se inspirovat a dopřejte si kus Skandinávie do vašeho domova!

Koberec z ovčí kůže

Když se řekne kožený koberec,  asi všem se vybaví takový ten malý, huňatý, který nám zpříjemňuje chladná rána, kdy z vyhřáté postele máme stoupnout na studenou podlahu. Zároveň může sloužit jako přehoz přes postel nebo pohovku.

Také může zútulnit jídelní prostor, a to buď jako kobereček, nebo přehoz přes dřevěnou lavici u stolu. Přidejte barvenou lampu, čerstvé květiny a obraz na stěně ve světlých výrazných barvách, a máte dokonalý jídelní kout!

Koberec z kraví kůže

Kraví nebo i tygří koberec rozveselí váš domov a vnese do něj tu správnou energii! Každá návštěva bude oslněna exotikou a luxusem, jaké tyto koberce představují. Vyberte s hnědobílé, bíle nebo černé hovězí kůže.

Jak správně čistit koberec ze zvířecí kůže

Protože se jedná o přírodní materiál, vyžaduje velmi šetrné a speciální čištění. Nejlépe uděláte, když ho necháte na odbornících. I umělá kůže dosahuje velmi dobré kvality a nebude tak náročná na údržbu.

Přineste si do svého domova skandinávskou eleganci s kobercem nebo přehozem ze zvířecí kůže!

Jak vybrat ten správný kožený koberec

Koberce se vyrábějí z kůže různých zvířat – nejčastěji hovězí, ovčí a jehněčí. Roztomilost v domově tak může mít mnoho forem. Kromě koberců slouží zvířecí kůže jako materiál na výrobu polštářků, sedáku v křesle nebo stínidlo lampy. Jsou to nepostradatelné doplňky venkovského nebo skandinávského stylu, ale i vintage nebo hravého dívčího.

Jak zapojit koberec ze zvířecí kůže do jednotlivých místností

Obývací pokoj: hnědá kožená sedačka pod velkým oknem a přes ni jako přehoz bílý kobereček z kůže. Bílý konferenční stolek na kožešinovém koberečku s hnědobílým patchwork vzorem. Lucerny, vázy a zarámované obrázky dokreslí tu správnou atmosféru vašeho obývacího pokoje!

Jídelna: Koberce se krásně hodí pod jídelní stůl – zútulní jinak docela chladný prostor a zajistí příjemné sezení i naboso. Bílý koberec s černými, hnědými i šedými skvrnami se krásně kombinuje s dřevěným nábytkem. Stěny a záclony pak stačí ponechat v čistě bílé.

Ložnice: Dívčí sen je ložnice s nebesy a růžovým povlečením. K tomu je huňatý bílý kobereček ten pravý! Stačí pak doplnit polštářky v neutrálních barvách jako je béžová nebo bílá a království pro princezny je dokonalé!

Koberce z kůže mohou mít mnoho tvarů, barev a stylů, ale vždy budou útulným doplňkem pro vaši podlahu!