Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Komoda Rádce Westwing

Existuje vůbec někdo, kdo nemá rád komody? Jsou tak krásně baňaté, plné úložného prostoru a díky různým šuplíčkům, dvířkům a štelářkům nádherně přehledné a uspořádané!  Zároveň jsou také krásné, všestranné a obohatí každý styl od Shabby Chic po industriál. A pak je tu ještě ta jejich úžasná odkládací plocha! V ideální výšce pro oblíbené dekorační předměty a nezbytné doplňky. Z komody navíc profituje i stěna za ní – místo nad komodou je ideální pro obraz, zrcadlo, plakát nebo jakékoli jiné kreativní zkrášlení.

Ani Westwing se komod nemůže nabažit. Komoda z masivu působí vždy překrásně přirozeně a přátelsky, krémový lak z ní udělá romantickou komodu Shabby Chic stylu a je-li materiálem staré sesbírané dřevo, pak tu ihned máme exotickou komodu s nádechem Karibiku! V našich denně aktualizovaných kampaních naleznete vždy velký výběr nových a s láskou designovaných komod, které vás i vaše hosty okamžitě uchvátí.

Úžasné dekorace a doplňky ke komodám: Tak trochu jiný regál 

Úložný zázrak : Věci mají tendenci se hromadit a čím déle v bytě bydlíme, tím více věcí máme. Mnohé z nich nechceme vyhodit ze sentimentu, mnohé proto, že je potřebujeme nebo si myslíme, že je jednou zase potřebovat budeme. Ale kam s nimi, když v ostatních skříních a poličkách máme to, co potřebujeme více? Jak zabránit naprostému chaosu a docílit okamžiku, kdy má všechno své místo? Vsaďte na komodu, která nabízí tolik místa, kolik potřebujete! 

Ta pravá komoda: Ještě než se pustíte do nákupu skříní a komod, udělejte si plán. Rozmyslete si, jaký styl komody chcete, k čemu má sloužit, co od ní můžete a budete očekávat, v jakém designu a looku má být… Že není jednoduché si vybrat? Existuje mnoho modelů, které se liší (nejen) barvou, velikostí a stylem…

Abyste se rozhodli správně, zamyslete se nad následujícími body. Kde bude komoda umístěná – v jaké místonosti a na jakém konkrétním místě? Jak by měla komoda vypadat? Jakou by měla mít barvu a z jakého materiálu by měla být s ohledem na ostatní vybavení místnosti? A má vyčnívat nebo spíše zapadat?

Pokud už máte to základní rozmyšleno, pusťme se do detailů. Dvířka, šuplíky nebo nějaká kombinace? Možností je mnoho a záleží jen na vás, kolik úložného prostoru potřebujete. Na každý pád prostudujte množství různých variant, abyste si vybrali tu pravou pro vás.

Upozornění: Změřte si přesně prostor, do kterého chcete doma komodu umístit. Velmi často se stává, že doma na menším prostoru působí komoda mohutněji než ve velkém obchodě. Stejně tak hloubka vypadá menší, než ve skutečnosti je. Na měření si dejte opravdu záležet, protože čím větší je komoda, tím více stojí peněz a tím více také zabírá místa na podlaze. Tři kouzelné hodnoty jsou výška, šířka a hloubka!   

Zrcadlová komoda : Již před stovkami let seděly dámy před zrcadlovými komodami a zkrášlovaly se. I dnes jsou tyto komody a zrcadlové stolky u žen a dívek stále velmi oblíbené, především při ranní přípravě na den a večerní úpravě ke spánku.

Zrcadlové komody mají velmi často typický starožitný a použitý vzhled, což jsou atributy, které z nich dělají unikátní a žádané kousky. Samozřejmě existuje i mnoho modelů, které odpovídají současným trendům a barvám. Ty jsou oblíbené především u mladých dívek.

Zrcadlové komody poslouží jako úložný prostor pro kosmetiku, líčidla, šperky, kartáče a hřebeny, vlasové doplňky a další drobnosti.

Dřevená komoda: Dřevo má přirozený a specifický šarm, což je důvod, proč je tato surovina nejoblíbenějším materiálem používaným k výrobě nábytku. Ať už se jedná o komodu ze starožitného dřeva nabo moderní lazurovaný kousek – pořád je základem dřevo a je nepodstatné, v jaké úpravě. Dřevo je oblíbené a v případě komod suverénně nejoblíbenější. 

Přizpůsobte si komodu!

Většina komod pochází ze řetězců, kde si je může koupit každý a kdykoli. Máte tak doma sice krásnou komodu, ale není jedinečná!

Stačí však pár jednoduchých triků a jedinečnou se stane. Vyměněné rukojeti na šuplících a dvířkách, například – existují jich stovky v různých barvách, stylech, materiálech a provedeních. Možností existuje nepočítaně, záleží jen na vaší fantazii!

Obývákové komody : Komody lze najít v mnoha bytech v obývacích pokojích. Kdo z vás jednu takovou vlastní? Pro mnohé patří komody k typickému vybavení obývacího pokoje.

Nejde však jen o opticky padnoucí kousek nábytku, komody v obývacím pokoji jsou i veskrze praktické. Věci jsou v nich uskladněné na dosah ruky a navíc se dá krásně využít jejich horní odkladací plocha: televize, stylové rádio, nebo efektní lampička ve vintage stylu! Využívejte v obývacím pokoji komodu opravdu multifunkčně, stojí to za to!

Komody v ložnici

I v ložnicích je tento kousek velmi vítaným hostem! Množství a velikost šuplíků garantuje, že všechny potřebné věci budou bezpečně uskladněny: spodní prádlo, ponožky, šály, kravaty a pásky. Dřevo, ze kterého jsou komody povětšinou vyráběny, navíc krásně jemně voní, což je v ložnici velmi příjemným efektem.

Komody v kuchyni

Nejen obývací pokoj a ložnice jsou nejčastějšími místy, kde jsou komody k vidění. Setkáte se s nimi i v kuchyních, kde mají své místo a jsou nedocenitelnými pomocníky. Ať už mají velké a hluboké šuplíky na uschování nádobí nebo slouží s mnoha malými šuplíčky jako lékárnička, či se do nich ukládají utěrky, ubrusy, prostírání a třeba i příbory… každý pro ně najde přesně to využití, které potřebuje.

Místo nízké skříňky

Jaký je vlastně rozdíl mezi klasickou nízkou skříňkou a komodou? Obecně lze říci, že komoda má zpravidla šuplíky, kdežto skříňka má dvířka. Obě nabízí úložný prostor, ale obě se hodí pro trochu jiné věci. Proto se v ložnicích, kde je zapotřebí ukládat prádlo, ponožky a další věci vyžadující šuplíky, objevují zpravidla komody. V obývacích pokojích, kde se nachází CD, DVD, deskové hry, knihy a další věci vyžadující pořádek kvůli přehlednosti, najdete zase spíše nízké skříňky, které se pro tyto účely hodí lépe. Tohle rozdělení však není pravidlem, nicméně nejčastější volbou. Vybírejte však tak, jak vám velí intuice, nikoli podle okolí!

Komoda v dětském pokoji: přebalovací pult

Přebalovací pult/přebalovací komoda je jedním z nejdůležitějších kousků vybavení v dětském pokoji. Stejně jako normální komoda, i tahle má mnoho šuplíků, dvířek a poliček, na vrchní odkladací ploše má však navíc ještě přebalovací pult. Dokonale přizpůsobená místnosti i velikosti dítěte je komoda nejčastějí využívaným kusem nábytku v místnosti. Výběr z těchto speciálních komod je široký – barva, design a struktura by však měly být především přátelské vůči malým dětem, aby se během přebalování a oblékání cítil váš poklad v pohodě a bezpečí.