Koberce z kraví kůže

Koberce z kraví kůže

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Koberce z kraví kůže Rádce Westwing

Do našich domovů se odnepaměti snažíme vnést trochu přírody, proto často volíme doplňky z přírodních materiálů. Koberečky nebo pufy ze zvířecí kůže vnesou do našeho obydlí tu správnou energii!

Textilie z kožešiny jsou elegantní, příjemné a zútulňují domov. Hodí se na koberce, pufy, stoličky i další nábytek a doplňky. Jsou tak populárním nadčasovým materiálem v bydlení. 

Koberce z kraví kůže

Koberce z kraví kůže jsou jedním z nejpopulárnějšchí doplňků interiéru vůbec! Kraví kůže je sice krásná, ale ne tak měkká jako třeba ta ovčí nebo jehněčí, proto se hodí na koberec spíše než na deku.

Existuje ještě spousta míst, kam se hodí koberec z kraví kůže:

Na chodbě: v této místnosti je najít vhodný koberec těžké, protože musí být zároveň reprezentativní, a zároveň nemít příliš vysoká vlákna, aby nezachytával tolik špínu.

Proto je zde vhodný kraví koberec, protože má nízký vlas a přitom dodává při vchodu do bytu pocit tepla a domova.

V jídelně: v mnoha domácnostech je zvykem dávat malý kobereček pod jídelní stůl, aby prostor trochu zútulnil a zpříjemnil sezení u stolu. I zde má také výhodu nízkého vlasu, kdy se snadno udržuje.

Na co dávat pozor:

Dobře větrat: koberec kraví kůže je velmi náchylný na něčistoty, které ho můžou zničit, proto je potřeba ho dobře a pravidelně větrat

Slunce: koberec nesnese přímé sluneční záření, tak ho nedávejte ven

Čištění: čistěte ho jen velmi opatrně, houbičkou ve směru růstu chlupů.

Zátěž: nepokládejte na něj žádný velký těžký nábytek, vytvořily by se v něm otlačeniny, které už nejdou odstranit

Nábytek z kraví kůže

Nejen koberec z kraví kůže nám může zkrášlovat bydlení, ale i křesla, pufy a další nábytek.

Tyto kousky se nejvíc hodí k industriálnímu nebo rustikálnímu stylu.

Barvy kraví kůže

Stejně jako živé krávy má jejich kůže různé zbarvení. Většinou se jejich kůže skládá z bílé, černé a hnědé. Kůže na doplňcích ale může být nabarvena a škála barev je tak širší.

Koberce z kraví kůže ve venkovském stylu

Venkovský nebo rustikální styl není úplný bez doplňků z kraví nebo jehněčí lůže. Zatímco kraví kůže, jak už jsme zmínili slouží především jako materiál na výrobu koberců, jehněčí se zase používá na polstrování tvrdého dřevěného nábytku.

Stačí kobereček, dvě čalouněná křesla a otevřený krb, a máte dokonalou venkovskou romantiku pro chladné večery! Pokud je i přes plápolající oheň v krbu chladno, stačí jen pléd, a idylku už nic nenaruší. Zvířecí doplňky můžete ještě rozšířit o parohy na zdi a užívat si pocit jako ve venkovském sídle vládců.

Dalším nezbytným kouskem rustikálního stylu je velký dřevěný stůl. Ten doplňte lučním kvítím ve váze, vintage džbánem na mléko a stoličkami s hovězí kůží. Na stěny pověste zarámované krajinky.

Pokud se vám tento styl líbí, zařídit si v něm bydlení není nic složitého. Jen skombinujte rustikální nábytek s moderními doplňky, včetně těch ze zvířecí kůže. Takové bydlení budete zbožňovat!

Úžasné doplňky 

Zvířecí srst je kromě kůže také přírodní materiál, který je velmi kvalitní a odolný. Je velmi populární ve formě koberců a polštářů. Také skvělé slouží jako potah na židle nebo křesla, jako stínidlo lampy či přehoz přes postel. Opravdový klenot je pak houpací kůň potažený pravou kůží.

Objevte širokou nabídku doplňků ze zvířecí kůže!