Karafy na whisky

Karafy na whisky

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Karafy na whisky Rádce Westwing

Je jedno jestli se píše irsko-skotským stylem „whisky“ nebo americkým „whiskey“: whisk(e)y je u znalců na základě její aromatické rozmanitosti nesmírně populární alkoholický nápoj, který se získává destilací z obilného sladu a zráním minimálně tři roky v dřevěném sudu. Slovo whisky bylo zmíněno poprvé na začátku 18. století a má původ ve skotsko- respektive irsko-galském slovu, které znamená „živá voda”. Jako vysokoprocentní klasika je whiskey vynikající nápoj, který ale také bývá základem pro longdrinky a koktejly.

Postarejte se skleničkami na whiskey a elegantní karafou o speciální zážitek při pití tohoto nápoje! Drahé karafy z křišťálového skla jsou určené pro podávání tekutého vysokého kalibru nebo jako dárek. Stejně tak i moderní karafy na whisky. Velmi kvalitní nové přírůstky pro váš domov naleznete ve velkém výběru také u Westwing! Vedle nejnovějších trendů bydlení se objevují také nápady na dekorace a doplňky, které vašemu domovu dodají charakter a individualitu. Objevte v našem magazínu inspirativní příběhy o bydlení, rozhovory s experty a jednoduché návody na vlastní výrobu. Karafy na whisky nabízejí stylovou možnost na stylové skladování whisky a udělají dekorativní službu také při nalívání alkoholu. Tento trend prožívá aktuálně revival: kvalitními skleněnými lahvemi a karafami se navrací stylová tradice znovu k životu a postará se o údiv vašich hostů! Pokud vzhled a obsah tak skvěle pasují dohromady, jako je tomu u whiskey a karafy, získali jste hosty, protože ti určitě budou chtít přijít znovu. Existuje řada variant karaf na whisky: zcela klasické nebo nově interpretované modely zdobí barový stůl a ve vitríně přitahují k sobě všechny pohledy. Karafy na whisky jsou oproti řadě likérových karaf většinou hranaté. V současné době ale neexistuje žádné striktní designové pravidlo pro navrhování těžkých broušených skel, ze kterých vznikají karafy na whisky, takže na trhu jsou kulaté, baňaté nebo barevně pestré karafy na whiskey. I když vaše chuťové buňky dokáží ocenit aspekty dobré whiskey, pohlédnete vaším okem, které miluje detail, na design elegantní karafy a necháte se ohromit hrou barev na broušených ploškách karafy! Tím propůjčíte zvláštním chvílím ještě více významu a to se projeví na i tak vynikající chuti.

Více než lahev: karafa na whisky má styl a lesk

Popularita whiskey v posledních letech enormně vzrostla – v neposlední řadě kvůli zvýšenému výskytu whisky ve filmech a reklamě! Už za dob noir filmu ve 40. a 50. letech byla konzumace whisky – a s tím neoddělitelně spojená karafa whiskey – pojmem mužské sofistikovanosti. Hvězdy jako Burt Lancaster nebo Humphrey Bogart se na plátně často objevovali s nápojem ve drahé karafě s whisky. Ještě dnes tento nápoj považujeme za typicky „mužský”, který se většinou nalévá z karafy z těžkého skla a podává se na kostkách ledu jako „Whisky on the Rocks“.

Pro optimální rozvoj chuti používají znalci whisky spíše sklo v tulipánovém tvaru: whisky se nechá otáčet, čímž se lépe rozvine aroma; a také se odvádí chuť pomaleji než v rozšířeném cylindrickém sklu. Hledáte ještě nějaké dárky? Set z whiskey a karafy může být začátkem pro příjemný koníček.

Kdo je již znalcem whisky nebo ten, kdo se chce k tomuto vychutnávání přiblížit a dát si hlt dobře vyzrálé jednosladové whisky, měl by si ji vychutnat nejen pouze z příslušných sklenic, ale také se speciální karafou na whisky! Výhoda elegantní karafy na whiskey není ale pouze jen v okamžiku nalívání: vysoce kvalitní, nákladně vytvořená karafa na whisky (například ručně foukaný model z roku 1834 ze závodu Nachtmann Bleikristallwerke) se ukazuje jako skutečně dekorativní objekt ze zvýšeným faktorem, jak přitáhnout pohled!