Kameninové nádobí

Kameninové nádobí

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Kameninové nádobí Rádce Westwing

Jídlo naservírované na krásně prostřeném stole chutná prostě lépe. Jedním z nejdůležitějších prvků na stole je samozřejmě nádobí. Zejména se bude na vašem stole vyjímat kameninové nádobí v různých barvách a designech. Doplňte ho o pěkné ubrousky a svíčky, a sváteční stůl je hotový!

My ve Westwing máme rádi krásně prostřenou tabuli, se kterou bude večeře s přáteli nezapomenutelná. Jídlo si na krásném nádobí vychutnáte víc! Naši experti pro vás vybrali ty nejlepší značkové kousky, které najdete v denních akčních nabídkách! Objevte jedinečný výběr od Westwing a nechte se inspirovat na další večeři s přáteli!

Kameninové nádobí spojuje tradiční s moderním

Kameninové nádobí pochází už z 18. století. Většinou je vyrobeno z křemene, živce a jílu, kdy se jednotlivé složky slijí dohromady a vznikne odolný materiál. Neláme se tak rychle jako porcelán nebo keramika. Proto je oblíbené po celém světě. Vyrábí se v mnoha provedeních, barvách a tvarech. Vzhledově je stejně variabilní jako materiál sám o sobě.

Správný styling

Nádobí nejlépe vynikne v kombinaci s pěknými dekoracemi. Ubrousky v podobné barvě a klasický stříbrný příbor budou s nádobím pěkně zdobit stůl. Pokud prostíráte na speciální příležitost, vyrobte hostům kartičky se jménem! Buď použijte klasické bílé, které zasadíte do zdobných rámečků, nebo využijte kroužky na ubrousky. Také je můžete položit přímo na nádobí. Jestli chcete celou tabuli posunout ještě o úroveň výš, vyrobte vlastnoručně psané jídelní lístky!

Pěkně ozdobeným stolem a kameninovým nádobím můžete opravdu okouzlit své hosty. Samozřejmě tedy hlavně vámi připraveným jídlem! Westwing vám přeje dobrou chuť!

Barvy a vzory

Kdo si myslí, že kamenina už je zastaralá a moderní je hlavně porcelán a keramika, se rozhodně mýlí! Dnes se vyrábí s moderním designem. V klasických nadčasových barvách, jako je bílá, šedá nebo krémová, je populární pořád. Navíc je dnes velmi oblíbený rustikální a vintage styl, takže toto nádobí je více než aktuální. Podtrhne kouzlo spolu s masivním dřevěným nábytkem venkovské kouzlo domova. Ve tomto stylu nejlépe vynikne sada nádobí v krémové barvě s ledově modrým vzorem. Můžete ale klidně použít i moderní vzor.

Naše oblíbené kousky s moderním designem:

  • Retro:  jasně červená s bílými puntíky
  • Námořnické: Světle modré a bílé svislé pruhy
  • Romantické: Drobné květy v růžové se světle modré talíři  a okraji hrnků
  • Elegantní: Jednoduché bílé s vystupujícími ornamenty

S těmito pěknými kousky se i z vás stanou fanoušci kameninového nádobí! Objevte jeho krásu a rozmanitost!

Kameninové nádobí jako dekorace

Toto kvalitní a krásné nádobí nejenže zdobí váš stůl, ale může i samo o sobě sloužit jako pěkná dekorace. Je škoda je schovávat ve skříni! Vynikne na stěně nebo alespoň v prosklené vitríně.

Pověsit talíř na stěnu je stará dekorační metoda, kterou můžete použít i dnes! Lépe než celá sada však budou vypadat jen pověšené jednotlivé kousky, jeden nebo pár. Budete tak mít originální a nápaditý dekor stěn.