Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Kabelky Rádce Westwing

Nejdůležitější doplněk pro ženy? Je to jasné: kabelka! Nakonec už i muži pochopili, že kabelka je mnohem více než pouhý úložný prostor. Dobře vybraná kabelka je pak u každého outfitu tou pravou třešničkou na dortu. Přitom je jedno, jestli je to velká nákupní kabela, elegantní kabelka Clutch nebo kufřík na kolečkách pro malý víkendový výlet ‒ tašky existují ve všech tvarech a velikostech a pro každý styl. Kožené kabelky přes rameno nás doprovázejí téměř každý den a rychle se stávají naším oblíbeným doplňkem.

Ale kabelky můžete použít i jako krásný bytový doplněk. Nemusí jen viset na věšáku nebo stát vedle. Proč nepoužít plážovou tašku v zimě na ručníky nebo z velké nákupní kabely v obývacím pokoji neudělat stojan na časopisy? Tašky jsou k dispozici v jakémkoliv myslitelném designu a jejich potenciál by neměl být v obývacím prostoru podceňován. Magazín Westwing má pro vás připraveno v tomto směru mnoho inspirací! Také muži nosí stále více tašky, zpravidla však ve většině případů nejde o klasickou peněženku, ale spíše o praktické a každodenní používání tašek jako sportovní tašky, tašky na notebook nebo na spisy.

Od kabelky Clutch přes tašku na rameno až po cestovní kabelu ‒ tašky pro každý účel

Žen, které mají jen jednu kabelku, je pomálu, protože pro každý outfit se hodí jiná, takže se vždycky najde důvod pro koupi nové. Výběr je přitom neomezený, protože existují modely ve všech představitelných tvarech, barvách a vzorech a v různých materiálech.

Rozhodnutí pro tu či onu kabelku je pouze otázkou vkusu její uživatelky, přičemž je samozřejmě nutné vzít v úvahu i její účel. Rozdíly kabelek jsou například v jejich nošení přes rameno nebo v ruce. I když tašky přes rameno můžeme nosit i křížem, u kabelek do ruky to není možné, protože jejich ucho je uzpůsobeno jen pro nošení v ruce. Některé kabelky však mají obě možnosti, jak ramenní popruh, tak ucho do ruky.

Nicméně, kabelky se mohou lišit i podle jejich základního účelu a dělit se do kategorií, což je obvykle obsaženo již v jejich názvu.

Kromě večerních kabelek, byznys tašek, aktovek, tašek na notebooky, pouzder na laptopy a batohu existují také kategorie pro určité činnosti a události. U tašky na plenky, sportovní tašky nebo cestovní tašky je z názvu na první pohled patrné, k jakému účelu byl model vyvinut a navržen.

Kůže nebo textil ‒ jaký materiál je na kabelku ten pravý?

Ušlechtilé látky, jako je hedvábí nebo satén, mohou být použity jako materiál například pro modely, jako jsou kabelky Clutch nebo jiné večerní kabelky, které se používají při zvláštních příležitostech, zatímco robustní materiály, jako odolný nylon nebo jiné odolné tkaniny se často používají na nákupní tašky, batohy a sportovní tašky.

Klasikou mezi četnými materiály na kabelky je kůže. Kožené tašky jsou ve všech tvarech a barvách, jako například černá, hnědá, bílá nebo červená, a vyrábí se z různých typů kůže.

Kožené modely mají oproti jiným materiálům tu výhodu, že jsou současně elegantní, funkční a snadno se čistí a dlouho vydrží. Kabelky a kožené brašny přes rameno nabízejí vysoký komfort a dlouhou životnost a při správné péči neztrácejí nic ze svého původního vzhledu a při častém nošení vypadají ještě lépe, protože získají nezaměnitelný, přirozeně obnošený vzhled.

Velmi populární a nyní moderní formy kožených tašek případně příručních tašek mají nákupní tašky „Shopper“ a plátěné tašky„Tote bag“. U obou modelů existují střední a velké varianty, které mohou pojmout různé věci a do nichž naskládáte i nákup. Především tašky „Shopper“ jsou zvlášť šikovné, jak je patrné již z jejich názvu. Tvarem „Shopper“ připomíná nákupní tašku, což také vedlo k jejímu názvu. Tradičně se nosí v ruce, existují ale také modely, jejichž ucha jsou dostatečně dlouhá, aby se daly nosit přes rameno.

Jinou formou příruční tašky příp. nákupní tašky je tzv. „Tote bag“ obdélníkového tvaru, která byla původně určena pro přepravu knih a těžkých předmětů. I ta má ucha ideální pro nošení v ruce. Tyto praktické modely tašek jsou stejně jako kožené tašky velmi populární, vyrábějí se ale ze všech možných materiálů, a stávají se z nich populární každodenní společníci.

Tašky pro muže a pro ženy

Pro ženy je kabelka v jakékoli formě každodenní záležitostí a naprosto nepostradatelným prostředkem pro nošení spousty doplňků. V taškách přes rameno a kabelkách ženy shromažďují všechny předměty a věci, které jsou důležité pro každodenní život.

Počínaje peněženkou, diářem přes telefon a klíče, příruční zrcátko a make-up po deodorant, parfém a hřeben ‒ to vše jsou předměty každodenní potřeby. Naopak mnozí muži se mohou vzdát kromě klíčů a peněženky téměř všeho a málokdy jsou vidět s taškou, a když už, tak se jedná o sportovní tašku, cestovní tašku, aktovku nebo brašnu na laptop.

Muži používají tašky obvykle pouze pro konkrétní účel, obecně tedy pro to, podle čeho jsou pojmenovány nejrůznější modely. Takže sportovní tašky používají, když jdou sportovat, do brašny na notebook ukládají notebook a do aktovek ukládají kromě oběda diář, blok a propisovačku a všechno to, co potřebují pro každodenní práci.

Samozřejmě, že tyto typy, jako je například taška na notebook nebo sportovní taška, používají i ženy, ty je nicméně používají i na spoustu jiných věcí.

Značkové tašky ‒ stále moderní tašky snů

Obecně lze říci, že kabelky jsou nejoblíbenějšími doplňky pro ženy, které mohou překonat jedině značkové modely. Nejen od doby seriálů jako je „Sex ve městě“ zatoužily ženy po značkových kabelkách a přejí si mít alespoň jednu takovou.

Designové značky, jako je Burberry, Hermes, Gucci, Prada, Chanel, Marc Jacobs a Louis Vuitton jsou známé díky svým klasickým kabelkám po celém světě a jejich modely nikdy nevyjdou z módy, bez ohledu na to, jak často se trendy a kolekce mění.

Kromě kabelek velkých návrhářských značek, si mnohé milovnice přejí kabelek i kolekce známých značek jako je Liebeskind, Gabor, Guess, Bree, Michael Kors, Bodenschatz nebo Picard, neboť tyto značkové výrobky slibují kvalitu a styl a ve srovnání s designovými kabelkami jsou výrazně levnější, takže je někdy lepší si koupit moderní model než klasický, který bude špičkovým modelem ve vaší skříni.

Nákup kabelek ‒ online nebo v obchodě

Kabelky je možné koupit téměř kdekoli, ať už opustíte dům, nebo ne. V kamenných prodejnách najdete kabelky všude: od supermarketu přes speciální obchody až po velké obchodní domy nebo v obchodech módních řetězců ‒ výběr je neomezený. Na internetu speciální obchody na kabelky nabízejí široký výběr různých kabelek, značek a od různých návrhářů. Kromě toho také klasické internetové obchody poskytují nabídku kabelek, zcela nezávisle na nabídce internetových obchodů jednotlivých značek.

Zejména u klasických kabelek drahých návrhářů a značek si na internetu stojí za to porovnat ceny nebo vyhledat second hand. Možností koupit kabelky online je skoro tolik jako výběr kabelek samotných, takže je zaručeno, že každý najde svou oblíbenou kabelku nebo jinou tašku ‒ a to jak dámy, tak muži.

Tašky pro děti

Nejen muži a ženy, ale i naši malí milují tašky. Protože když děti vidí u dospělých doplňky, chtějí mít samozřejmě tytéž. Nezřídka se stává, že se matčiny řetízky nebo tátovo boty náhle objeví na mnohem menších nohách a krčku. Tašky jsou k dispozici také v modelech vhodných pro děti, které nepřipomínají typické kabelky, ale vypadají spíše jako kabelky přes rameno k uložení hraček a plyšových zvířat. Zvláště důležité u těchto modelů jsou ‒ barva a design.

Děti milují vše, co je barevné, vzorované a vzrušující, takže tašky pro děti by měly tato přání splňovat. Nejlepší jsou ty uzavírané pomocí suchého zipu, takže si do zipu neskřípnou žádné vlasy ani prsty. Také se mohou na zavírání tašek použít knoflíky nebo magnety.

Tašky v rámci akce „udělej si sám“ jsou oblíbenými projekty pro začátečníky v šití, protože z barevných látek se mohou snadno vyrobit malé tašky s uchy. Nechte děti, aby si látky samy vybraly nebo aby na bílé látce vytvořily vlastní umělecká díla, která pak mohou být použita na tašky. I dospělí se mohou radovat z vlastnoručně vyrobených tašek, které budou pravděpodobně spíše použity na nákupy než jako malé sportovní tašky. Nicméně na vlastnoručně vyrobené tašce uplatníte svoji originalitu a smysl pro detail, protože látky, vzory a barvy by měly přirozeně ladit ke svému majiteli.