Jídelní stůl z masivu

Jídelní stůl z masivu

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Jídelní stůl z masivu Rádce Westwing

Je centrálním bodem setkání v domě nebo bytě a je jedno, jestli stojí v obývacím pokoji nebo jídelně: jídelní stůl. Jako místo rodiny, kde společné jídlo a pobývání hraje nejspíše i ve vašem bydlení důležitou roli. Rozhodující je vybrat vybrat správný model - aby měla rodina, přátelé a hosté vždy dostatek místa. Jaké by to bylo například s jídelním stolem z masivu?

Ponořte se do světa Westwing a nechte se překvapit pěknými nápady na bydlení a dekorativní trendy. V našich stále nových tématických nabídkách naleznete vysněný nábytek, praktické doplňky do kuchyně a stylové dekorativní výrobky pro váš dům. Zařiďte si váš domov individuálně podle vlastního vkusu – s jídelním stolem z masivu, křeslem v shabby chic nebo koupelnovým nábytkem, kde se budete cítit skvěle. Pokud chcete do vašeho bytu dostat svěží vítr, můžete už malými dekoracemi docílit velkého účinku.

Objevte jídelní stůl z masivu

Chcete pro váš jídelní stůl použít masivní dřevo, co to ale vlastně znamená? Označení masivní dřevo neodpovídá každému dřevu. Jako nábytek z masivu se mohou uvádět pouze zařizovací předměty, jejichž součásti byly vyrobeny z masivu dřeva. Pouze zadní stěny a podlahy zásuvek – například u skříní nebo obývacích stěn – mohou být vyrobeny z lisované dřevotřísky. Pokud se masiv zpracovává do jídelního stolu, musejí se z masivu skládat skutečně všechny jeho části, aby mohl nést toto označení.

Jídelní stůl z masivu: olej, vosk nebo lak?

Pokud upřednostňujete přírodní a velmi kvalitně zpracovávané materiály, nabízí se jídelní stůl z masivu. Z tvrdých dřev jako palisandr, dub nebo akát, jsou tyto jídelní stoly obzvláště stabilní investicí s dlouhou životností. Podle osobní preference se můžete rozhodnout pro voskované, olejované nebo lakované povrchy. Pokud by u vašeho jídelního stolu z masivu mělo být ještě dobře rozpoznatelné žilkování, doporučujeme použít vosk nebo olej. Záporem tohoto zpracování povrchu je v citlivost dřev, protože póry nejsou zcela uzavřeny. Hezkou alternativou je jídelní stůl z masivu s tenkou vrstvou ochranného laku. Zde je nejen dobře rozpoznatelné žilkování dřeva, ale také poskytnuta ochrana povrchu proti vlhkosti a špíně.

Jídelní stůl z masivu v kombinaci s kovem

Velké těžké stoly z masivu krásně poutají pozornost – ale nejsou vhodné pro každou místnost. Pokud máte malý obývací pokoj nebo jídelnu, nabízí se jídelní stůl z masivu s kovovou podnoží. Více či méně jemně navržený kovový rám uvolní design jídelního stolu a zařízenou místnost učiní vzdušnější. Obzvláště pro místnost, která je zařízena velmi přímočaře a moderně, je ideální jídelní stůl s masivu s úzkými kovovými výztuhami.

Samozřejmě si pro váš domov také můžete vybrat jídelní stůl z masivu s hravými detaily jako ručně vysoustružené nohy. Jestli má být deska stolu čtvercová, obdélníková, kruhová nebo oválná, je výlučně na osobním vkusu a okolnostech ve vaší místnosti. Pokud upřednostňujete jídelní stůl ve venkovském stylu, existují módní modely s bíle lakovaným podnožím z MDF stejně jako deska stolu z masivu ze světle hnědého buku. Malá extra jako zásuvky s kovovými úchyty dělají z jídelního stolu z masivu speciální nábytek.

Dostatek místa pro přátele a rodinu: jídelní stůl z masivu

Pokud u vás doma rádi hostíte návštěvy, doporučujeme vám zvolit jídelní stůl z masivu, který je možno vytáhnout nebo dále rozšířit. Podle modelu se nechají nastrčit extra desky stolu nebo se jednoduše dají vyklapnout. Nástavné desky připomínají v určité poloze motýla. Pro perfektní vzhled vintage vsaďte na jídelní stůl z masivu z recyklovaného dřeva s pěknými barevnými plochami. Záměrné stopy používání nechávají váš jídelní stůl stárnout – vytvářejí tak příjemnou atmosféru venkovského domu.

Různé druhy masivního dřeva

Existují různá dřeva, z nichž může být vyroben jídelní stůl z masivu. Podle požadované barvy, pevnosti, váhy a povětrnostních podmínek můžete vybírat například z následujících druhů dřev:

  • Javor: Milujete venkovský nebo coutry styl? Javorové dřevo má pěknou nažloutlou barvu, která se blíží základní bílé barvě. Perfektní pro tyto styly bydlení! Mezi letokruhy jsou často rozpoznatelné jemné medulární paprsky. Struktura je pravidelná a vyznačuje se jemnými póry. Pokud využíváte pro jídelní stůl masiv z javoru, získáte stůl s klidným a světlým vzhledem. Neošetřené dřevo javoru není vhodné pro použití venku. Ale vzhledem k jeho omezenému smršťování a stabilitě je velmi je velmi robustní.
  • Buk: Bukové dřevo má žlutavě bílou barvu. Červený buk oproti tomu udivuje svým zarudlým barevným tónem. Buk je velmi tvrdý a proto je relativně odolný vůči poškrábání. Žilkování je na základě decentních žilek a jednoduchých barevných odchylek velmi klidné.
  • Dub: Tím, že pro jídelní stůl použijete masiv z dubu, získáte kus nábytku s pěknou šedožlutou až světle hnědou barvou. Dub je také vhodný pro zimní zahradu nebo zastřešenou terasu, protože dřevo je velmi odolné proti povětrnostním podmínkám a také pokud je neošetřené, je rezistentní oproti vnějším vlivům. Jemné a širší pruhy se táhnou dřevem v pravidelných odstupech, čímž vzniká rovnoměrné a hezké žilkování.
  • Ořešák: Koloniální a africký šarm získáte s nádherně barevnými tóny ořešáku. Charakteristické a kromě toho silné a hluboké žíly, které se nepravidelně táhnou dřevem. Vykouzlete pomocí jídelního stolu z ořešáku obzvláště živou a rustikální atmosféru! Velmi intenzivní barva se vyznačuje nádhernými akcenty!

Pokud využijete jídelní stůl z masivu, získáte pro vaši jídelnu nebo kuchyň robustního a nádherného společníka s dlouhou životností.