Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
zahrada s bazénem

Zahrada s bazénem nabízí okamžité zchlazení kdykoliv si zamanete. Nemusíte řešit, zda se vyplatí jet na pár hodin na koupaliště nebo jestli náhodou nebude přeplněné. O víkendu i ve všední dny po práci jen vyjdete z domu a můžete do něj rovnou skočit. Jak naplánovat krásnou zahradu s bazénem?

Návrh zahrady s bazénem: krok za krokem

Bazén na zahradě si užijete vy i celá rodina. Je ale třeba pořádně naplánovat, jak bude velký, kde ho umístíte, z jakého bude materiálu a v neposlední řadě, jaké vybavení a doplňky k němu nakoupíte.

 1. Rozmyslete si, zda chcete mít bazén kopaný nebo si vystačíte jen s konstrukcí stojící na zahradě.

  Kopaný bazén má mnoho benefitů, jeho pořizovací cena je ale několikanásobně vyšší.
 2. Určete velikost budoucího bazénu.

  Zvažte své požadavky i dispozice vašeho pozemku.
 3. V případě, že budete bazén nechávat stavět od firmy,

  pozvěte specialistu na konzultaci. Zjistí případná rizika a komplikace, které mohou nastat a pomůže vám s výběrem.
 4. Rozmyslete si, kde chcete mít odpočinkovou zónu

  a jaký nábytek na ní budete potřebovat.
 5. Vyberte si doplňky a světla,

  kterými prostor kolem bazénu doladíte.

Umístění bazénu na zahradě

Prvním a nejdůležitějším bodem při rozhodování o pořízení bazénu je jeho umístění. Při plánování zvažte tato kritéria:

 • Ideální je místo, na které svítí slunce alespoň 10 hodin denně
 • Vhodná je ochrana soukromí a klidu před sousedy a hlukem z ulice
 • Bazén blízko domu je praktický, když potřebujete často pro něco odběhnout
 • Bazén na druhém konci zahrady nebude překážet v nevyužívaných měsících
 • K bazénu potřebujete umístit zázemí a techniku na jeho provoz
 • Pozor na opadavé stromy a keře

Jedinečné inspirace pro zahradu s bazénem

Připravili jsme pro vás pět různých stylů zahradních bazénů, kterými se při výběru toho svého můžete inspirovat.

Malé zahrady s bazénem

I na malou zahradu se hodí bazén. Pravděpodobně nebude v olympijské velikosti a budete muset oželet jiné věci. Za ochlazení v horkých měsících na vlastní zahradě to ale stojí!

Dejte si velmi záležet na plánování, u malých zahrad záleží na každém centimetru. Bazén volte spíše minimalistický, přílišné zdobení by umocnilo nedostatek prostoru. Praktickým řešením je postavit bazén do vyvýšené části, která zahradu opticky zvětší.

Bazén v zimní zahradě

Bazén v zimní zahradě vám dopřeje šanci koupat se po celý rok. Třeba s výhledem na padající sníh. Dokážete si představit větší romantiku?

Umístění bazénu do zimní zahrady vyžaduje vyšší investici a je třeba počítat i s úpravami uvnitř domu. V zimní zahradě sousedící s obývacím pokojem bude jiná vlhkost i teplota vzduchu a zdi musí být speciálně ošetřené, aby takovou zátěž zvládly.

Moderní zahrada s bazénem

Máte dům v moderním stylu a představujete si k němu i stylový bazén? Moderní zahrada bude minimalistická a sofistikovaná. Perfektně se na ní hodí materiály jako beton, ocel, dřevo, bambus, sklo a plast.

Nejlépe bude vypadat bazén v ostrých geometrických tvarech a bez výrazného přechodu mezi vodou a zahradou. Vytvořte k němu terasu ze dřeva nebo hladkého betonu a pokud máte zahradu ve svahu, můžete volit i moderní nekonečný bazén.

Luxusní zahrada s bazénem

Luxusní zahradu si každý z nás může představovat jinak. Obvykle na ní ale najdeme spoustu místa, designové kousky nábytku a kvalitní materiály. Bude perfektně opečovávaná a zdobí ji jedinečné rostliny.

A nepořídit na velkou zahradu bazén by byl přímo hřích. Využije prostor a pořiďte velký bazén, který si celá rodina skutečně užije. Jestli si chcete vodu užívat i v chladných měsících, možná by stála za zvážení vířivka.

Okrasná zahrada s bazénem

Je pro vás zahrada menším uměleckým dílem? Na zahradu plnou skalek a okrasných květin se hodí bazén, který vypadá jako přírodní jezírko.

Můžete také kolem klasického bazénu vyskládat oblázky a vytvořit z nich stylovou přírodní terasu. Okolo bazénu vysázejte květiny a keře a nechte ho se zahradou splynout.

Pergola na zahradě s bazénem

Bazén můžete postavit vedle pergoly. Polední slunce může být nebezpečné, když ale budete mít k dispozici pergolu, vždy se do ní můžete i s lehátkem schovat.

Umístění bazénu vedle pergoly přijde vhod také když máte návštěvu, chcete si povídat s přáteli a děti by si raději užívaly bazénových hrátek. Takhle můžete v klidu posedět a děti mít stále pod dohledem.

Jaký nábytek se hodí do zahrady s bazénem

První fáze, stavba bazénu je za vámi. Dobrá zpráva je, že šlo o tu složitější část. Teď už si můžete jen užívat výběru z mnoha krásných doplňků, které vám čas na zahradě s bazénem ještě zpříjemní. Bez jakých kusů nábytku se neobejdete?

 • Úložný prostor na polštáře a ručníky
 • Posezení na zahradní párty
 • Lehátko na odpočinek
 • Houpací lavička
 • Houpací síť
 • Stolek

Perfektní dekorace na zahradu s bazénem

Když už máte postavený bazén a vybraný nábytek, vyberte ještě dekorace, kterými celý prostor doladíte. Jaké doplňky vybrat na zahradu s bazénem?

 • Přenosné ohniště
 • Stylový slunečník
 • Zahradní koberec
 • Ručníky a župany
 • Bluetooth repráček
 • Nerozbitné skleničky

Překrásné osvětlení do zahrady s bazénem

Při teplých letních večerech oceníte světla přímo v bazénu. Navíc udělají z bazénu středobod zahrady, kterým se budete moci vždy chlubit. Při výběru zahradního osvětlení jsou praktická solárně nabíjená světla. Nespoléhejte ale na slunečné dny a doplňte je i klasickými elektrickými.

Krásnou atmosféru vytvoříte pomocí menších světel po celé zahradě, především pak u posezení. Velkým hitem posledních let jsou světelné řetězy, ale také lucerny. Můžete volit klasické na svíčku i s led svítidlem.

Tip: Svíčky vám pomohou s ochranou před otravnými komáry.

Patero: Na co si dát pozor při výběru zahradního bazénu

 1. Zjistěte, zda máte na vybraný bazén vhodný pozemek.
 2. Při stavbě bazénu vyberte firmu, která má dobré hodnocení.
 3. Pokud plánujete dodělávat zastřešení, naplánujte ho již na začátku.
 4. Nechte změřit úroveň spodní vody. Může stavbu zkomplikovat i znemožnit.
 5. Synchronizujte stavbu. Jestli na bazénu pracuje několik společností, mohou vzniknout zbytečné prodlevy a finalizace se tak protáhne i na dvojnásobnou dobu.

Pomohly vám naše dnešní tipy pro výběr bazénu na zahradu? Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si užít další články a naše exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.