Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
co pripravit na oslavu 50

Upřímně závidíme, pokud máte možnost umístit  na vaší zahradě venkovní kuchyni! Ta patří mezi současné horké trendy, co se týče bydlení. Venkovní kuchyně na zahradě oceníte zejména v létě, pokud si chcete užít každý sluneční paprsek. Další výhodou je to, že můžete vařit venku a zároveň si povídat s přáteli a rodinou.  Aby vám vydržela radost z  venkovní zahradní kuchyně na zahradě dlouhou dobu, je potřeba, aby byla vyrobena z co nejodolnějších materiálů. Ty totiž musí odolat horku, vlhku, větru i slunci. Ideální je využívat materiály jako je beton nebo například nerezová ocel. Venkovní kuchyni jednoduše přizpůsobte svým potřebám. Pro nenáročné kuchaře bude stačit základní menší kuchyně. Profesionálové se vyřádí v luxusní a dostatečně velké kuchyni, která bude ideální pro jejich kulinářské hokusy pokusy.  

Co je charakteristické pro venkovní kuchyně na zahradě  

Venkovní kuchyně je ideální k vaření během krásných letních dnů, kdy trávíte čas s přáteli a rodinou na zahradě. Představte si ty úžasné relaxační chvilky, kdy vaříte, pozorujete přírodu, dýcháte čerstvý vzduch a zároveň posloucháte švitoření ptáků kolem. Ve venkovní kuchyni můžete mít všechno potřebné vybavení, včetně lednice i myčky. Aktuálním trendem je venkovní kuchyně s grilem nebo s cihlovou pecí. Jen si představte tu skvělou chuť pizzy upečené pod širým nebem. 

Podle čeho vybírat venkovní kuchyni

Kuchyni vybírejte dle vašich finančních a prostorových možností. Pokud má vaše domácnost mnoho členů, dbejte na výběr dostatečně velké a vybavené kuchyně, tak aby se vám v ní pohodlně vařilo a měla jste dostatek úložného prostoru. Díky tomuto úložnému prostoru je venkovní kuchyň praktická a pracovní deska není příliš přeplněná. Dalším užitečným způsobem, jak vytvořit více úložného prostoru, je konstrukce trubek nad pracovní deskou. Na tyto trubky zavěsíte háčky. Zde můžete pověsit police a stojany na koření. 

Co dělat a nedělat při stavbě venkovní zahradní kuchyně

Zjistěte, co je pro vaši venkovní kuchyni důležité. Potřebujete vždy hodně pracovního prostoru? Pak udělejte desku o něco větší. Máte spoustu věcí k uložení? Dostatek skříněk a polic nabízí řešení. Počítejte také s instalací elektřiny, což je důležitá součást venkovní kuchyně. Všechny spotřebiče a osvětlení či venkovní kamna ji přece potřebují.  

Co se týče osvětlení, myslete na vhodné umístění, které poté jistě oceníte u samotného vaření. Nezapomínejte také na zavedení plynu v případě, že budete využívat plynový gril. A nevynechávejte ani detaily, například ten v podobě instalace zásuvky na pultu, kterou využijete pro přípravu kávy.  

A myslete také na přístřešek. Chcete přece vařit v suchu, i když se najednou spustí svěží letní deštík. Navíc vám kuchyně pod pergolou zajistí dostatek stínu během teplého a slunečného dne a chrání ji před živly. 

6 inspirací pro venkovní kuchyně na zahradě

Úžasné je také to, že můžete propojit venkovní kuchyni se zbytkem vaší zahrady. Vaše zahrada tak zůstane stylově propojena se zahradní kuchyní v jeden celek. A jaký styl vyhovuje vaší zahradě? Máte hned několik možností.  

1. Jednoduchá venkovní kuchyně  

Preferujete jednoduchost, co se týče vašeho bydlení? Pokud si nepotrpíte na náročnější a luxusnější stavby, vystačíte si například s podlahovým základem v podobě betonové desky a se základním a jednoduchým vybavením. 

2. Luxusní venkovní kuchyně  

Jak dodat venkovní kuchyni luxusní nádech? Zvolte kamennou desku, která je nejen odolná, ale je to jakási třešnička na dortu venkovní kuchyně v luxusnějším stylu. 

3. Venkovní zahradní kuchyně s grilem  

Pokud chcete venkovní kuchyni vyšperkovat, pořiďte si gril a pro fajnšmekry pět zmiňujeme aktuální trend, což je cihlová pec. 

TIP! Vertikální zahrada: Inspirace pro nejkrásnější zahradu na stěnu 

4. Venkovní kuchyně pod pergolou  

Nespornou výhodou venkovní kuchyně s pergolou je to, že v ní můžete trávit i dny, které nejsou zrovna prozářené sluncem a občas i sprchne. Pokud vám to vaše finanční možnosti dovolí, investujte do přístřešku kuchyně a nebudete litovat. 

5. Venkovní zahradní kuchyně z cihel  

Pokud máte dům postavený v moderním stylu, bude k němu ladit kuchyně postavená z pilířů z červených cihel.  

Venkovní kuchyně z palet  

Možná se podivíte, ale ke stavbě venkovní kuchyně můžete využít i palety. A jak vytvořit stěnu, chránící samotnou kuchyni před vnějšími vlivy? Není to nic složitého. Vytvoříte ji propletením větví sloupky.  

Jak vybrat nábytek a dekorace do venkovní kuchyně na zahradě

Venkovní kuchyně nespočívá pouze v samotném nábytku a spotřebičích potřebných k vaření. Umístěte poblíž venkovní kuchyně také velký jídelní stůl s pohodlnými židlemi a měkkými polštáři. Zakomponujte sem také hrnce plné květin, svíček a lampiček, aby kuchyně působila mimořádně hezky a útulně. Díky krbu nebo venkovnímu ohřívači bude venkovní kuchyně doslova o něco teplejší, což je ideální pro chladné letní večery. 

Patero zásad pro správný výběr venkovní kuchyně na zahradě

A na co nezapomenout při samotném výběru a zařizování venkovní kuchyně?  

 1. Umístěte ledničku 

  Chladnička je nutností. Nebudete muset neustále chodit sem a tam, abyste zakousli něco dobrého nebo si dali něco pití. Kromě toho udržujete pokrmy, které se chystáte připravovat ve venkovní kuchyni, v chladu. 
 2. Zajistěte kvalitní odvod kouře a odtok vody 

  Pro venkovní kuchyň potřebujete kvalitní odvod kouře a odtok vody. Přece nechcete, aby byla venkovní kuchyň za chvilku ušpiněná od kouře z grilování. Například doporučujeme komín nad varnou zónou. To zajistí odvod veškerého kouře nahoru. 
 3. Umístěte kuchyni pod pergolu 

  Nezáleží na počasí. S kuchyní šikovně umístěnou pod pergolou můžete vařit obklopena přírodou kdykoli a za jakéhokoli počasí. 
 4. Vyberte si dobré materiály 

  Venkovní kuchyň si můžete vyrobit ze všech druhů materiálů. Beton, cement, nerezová ocel a dřevo jsou materiály, které jsou mimořádně kvalitní. Kromě toho jsou tyto materiály odolné vůči povětrnostním vlivům, pokud však o ně budete řádně pečovat. 
 5. Umístěte kuchyň na kvalitní povrch 

  Pokud při vaření uděláte nepořádek, nechcete na dlaždicích zanechat skvrny, které nelze odstranit. Proto zvolte hladké, tvrdé dlaždice odolné vůči poškrábání, které se snadno čistí. Keramické dlaždice jsou velmi silné a ohnivzdorné a můžete je rovněž snadno vyčistit. Nikdy však neumisťujte venkovní kuchyň na dřevěnou podlahu. Mastnota na tomto povrchu způsobuje skvrny, které nelze vyčistit. 

Líbí se vám tipy a články Westwing? Přečtěte si také například ten na téma Zahrada podle feng shui a další zajímavá témata! Bezplatná registrace na serveru Westwing: nenechte si ujít naše exkluzivní nabídky. díky kterým bude váš domov ještě krásnější! 

Mohlo by se vám také líbit: