Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Trendy barvy roku 2022

Zajímá vás, jak budou vypadat módní interiéry roku 2022? Připravili jsme pro vás průvodce nejdůležitějšími trendy v barvách, stylech a dekoracích, na které se letos můžete těšit. Inspirujte se s Westwingem.

Trendy 2022: Interiérové styly a barvy

Trendy interiérového designu se každý rok odvíjí od společného základu. Letošní tři pilíře budou:

 • Romantika: Těšte se na romantické, až magické aranžmá. Výrazné dekorace, vzory a barvy vás přenesou do říše divů, ty umírněnější alespoň do prostředí klasických anglických románů. 
 • Moderna: Druhý směr je naprosto odlišný, ale stejně odvážný. Moderní prvky, abstraktní tvary a jedinečné barvy. Nejeden interiér se na první pohled promění v soukromou galerii. 
 • Příroda: Klid a síla přírody nás doprovází již několik let. Pomáhá nám regenerovat a najít rovnováhu. Čisté linie, jednoduché barvy a svěžest přírodních prvků se objeví i letos.

Barvy roku v interiéru 2022

Poslední dva roky byly pro mnoho z nás náročné. Spolu s rokem 2022 přichází naděje, že svět bude opět v pořádku a doprovází ji mnoho pozitivně laděných barev. Intenzivní barvy dobývají přehlídková mola i veletrhy, obklopujeme se kontrasty, různými odstíny a necháváme barvy působit na naše emoce.

Mezi barvy roku 2022 patří teplé odstíny jako okrová, terakota či bordó. Zaujme vás jedinečná fialková Very Peri i fuchsiová. Balanc dodají pastelové odstíny, klidná šedozelená a nebeská modrá.

TIP! Trendy barvy roku 2022 v interiéru

22 trendů v interiérovém designu (2022)

Jaké trendy budou letos dominovat? Dali jsme dohromady 22 nejdůležitějších trendů, na které se můžete v roce 2022 těšit.

 1. Barevné zdi

Loni byly v módě kompozice obrazů a galerie z fotografií. Letos se soustředíme na samotné stěny. Kromě barev uvidíme na zdech také různé oblouky, průchody a další prvky, které jim dodají jedinečnost.

 1. Akcentová stěna

Stěny v akcentních barvách vídáme za gaučem či postelí už řadu let. Letos jsou ale v módě ty opravdu výrazné, žádné troškaření. Můžete si troufnout na zářivé barvy, vzory i zajímavé textury.

Tip: Hodit se budou tapety s výraznými květinovými či geometrickými vzory.

 1. Zelená barva

Zelenou barvu letos uvidíte všude. Zejména její jemné, uklidňující odstíny. Určitě uslyšíte o šalvějové, mořské zelené, smaragdové nebo odstínech jako October Mist či Evergreen Fog.

 1. Nástěnné dekorace

Na zdech neuvidíme tolik obrazů, na druhou stranu se můžeme těšit na výrazné nástěnné dekorace. Velkým trendem budou pletené macramé dekorace, gobelíny a obrazy ze sušené trávy.

 1. Mixování textilu

Kombinujte různé textilie a vytvořte jedinečný vizuální efekt. Trend využijete zejména při vrstvení menších koberců nebo dekoračních polštářků, plédů a dek.

 1. Sklo

Sklo je nadčasové, ekologické, elegantní a zajímavé zároveň. Do popředí se vrací výrazné dekorativní vázy, sklenice, svícny a lampy, letos ale sklo uvidíme i na drobném nábytku. Designéři se nevzdávají ani čirého skla, čím dál oblíbenější je ale zabarvené a kouřové sklo.

 1. Terrazzo

Terazzo se postupně z módního trendu mění v nadčasový materiál, který tu s námi zůstane už navždy. Minimálně to tak nyní vypadá. Terazzo vzor neuvidíme jen na přírodním kameni, ale i na tapetách, pracovních deskách a drobných dekoracích.

 1. Výrazně tkané struktury

Už loni jsme si všimli výrazného výpletu na nábytku, letos se můžeme těšit na jeho rozmach. Čím dál více se vracíme k tradicím a oceňujeme řemeslníky, proto budou největším hitem ručně tkané struktury.

 1. Vlny a trubky

Jestli vás nebaví ostré hrany, máme něco pro vás: vlnky a trubky uvidíte všude. Trend se objeví na nábytku i dekoracích. Čekají nás zvlněné stěny a zrcadla, vázy z trubek, lampy i svíčky v komplikovaných zaoblených tvarech.

 1. Vintage prvky

To, co ještě před pár lety leželo zapomenuto na půdě je nyní osobním pokladem. Místo nákupu nových věcí hledáme vintage dekorace i starší kusy nábytku, které v sobě nesou kus historie.

 1. Hra světla

Jako dekorativní prvek využijeme i světlo samotné. Lampy ve tvaru krystalu, kouřově zbarvené sklo i speciální efekty, které podpoří naši kreativitu.

 1. Výrazné pohovky

Ozdobné nohy, umělecké výřezy, neobvyklý vzhled a baculaté tvary? Ano, ano a ano. Sedačky vás letos zaujmou svou extravagantností i na první pohled pohodlným vzhledem.

 1. Multifunkčnost 

Naše domovy musely v posledních letech čím dál více sloužit také jako kancelář, kino, restaurace nebo fitness centrum. Aby interiér působil nadále harmonicky a zároveň jsme ho mohli pohodlně využívat ke všemu potřebnému, rozmohl se trend multifunkčních řešení nábytku i místností.

 1. Dlaždice

Dlaždičky a obklady už zdaleka nejsou výsadou koupelen. Vídáme je na kuchyňských linkách, ale i na nábytku v obývacím pokoji. Ať už skutečné dlaždičky nebo jejich imitace, o tomto trendu ještě uslyšíme.

TIP! 12 nejlepších tipů: jaké obklady vybrat do koupelny

 1. Optimalizace ložnice

Ani naše ložnice neunikly událostem posledních měsíců. Často sloužily jako kancelář a práci jsme si kvůli home office občas nosili i do postele. Dalším z letošních trendů bude navrácení jejich důležitosti a soustředění se na vytvoření dokonalého místa k odpočinku.

 1. Barevné kuchyně

Zářivé a optimistické barvy se nevyhýbají ani kuchyňským studiím. Různobarevné vrchní a spodní skříňky, kuchyně s barevným ostrůvkem i výrazné textilie a vybavení rozzáří srdce vašeho domova.

 1. Vesnický dekor

Kouzlo idylického venkovského stavení do svých domovů letos přineseme pomocí květinových vzorů, matných nátěrů, dřeva a organických textur. 

 1. Velké lampy

Světla mají důležitější úkol než jen praktické využití. Velké lampy i lustry budou letos důležitým dekorativním prvkem. Uvidíme jednodušší typy s jasnými liniemi i výrazná světla se zajímavými stínidly.

 1. Retro styl s moderním nádechem

Retro styl se vrací, má v sobě ale moderní nádech. Zaoblené tvary sedmdesátých let se propojí s výraznými vzory a teplými, zemitými barvami. Výsledek bude nejen stylový, ale také neskutečně útulný.

 1. Udržitelnost

Téma udržitelnosti je pro nás ve Westwingu důležité, proto nás těší, že je celospolečenským trendem v interiérovém designu. Udržitelné materiály, zodpovědná výroba a využívání toho, co už máme. 

TIP! Westwing kolekce WE CARE: Stylové a udržitelné bydlení

 1. Propojení s přírodou

Čím dál více si vážíme přírody, která nás obklopuje a chceme si ji alespoň trochu přinést i domů. V souladu s udržitelností saháme pro přírodních materiálech a nejoblíbenější dekorací se pomalu ale jistě stávají velké pokojové rostliny.

 1. Velká okna

Zejména mimo město nám v propojení s přírodou pomáhají také velká okna. V rafinovaném designu se objevují dokonce v místnostech, kde toužíme po soukromí, jako je ložnice nebo koupelna.

Shrnutí

Interiérové trendy roku 2022 staví na základech minulých let. Stále je pro nás důležité pohodlí i teplo domova a čím dál více se soustředíme na udržitelnost a propojení s přírodou. Největším zvratem je vyhledávání výrazných barev, které letos rozzáří každou místnost.

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít nic, co nám rok 2022 přinese. Můžete se těšit na inspiraci a tipy nejen z oblasti bydlení i exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.