fotka s rodinou

V tomto článku Vám blíže představíme blog The Hubs, na kterém naleznete témata, která se zabývají zejména lifestylem, cestováním, tvořením nebo módou. Autorka blogu je Lucka, která same sebe popisuje mimo jiné jako veselou, upřímnou, sebekritickou a také empatickou mámu, která je v současné době na mateřské. Autorka blogu se s námi podělila o tom, proč a kdy si založila svůj blog dále také co dělá když nepíše svůj blog a nebo na co se nejvíce těší až se doba vrátí do „normálu”. Užijete si tento příjemný a upřímný rozhovor!

Jak bychom měli popsat Lucku z The Hubs v jedné krátké větě:

Máma na mateřské, co nekonečně miluje svoje děti a čas strávený s nimi, ale taky miluje být chvilinku bez nich, aby se z toho nezbláznila.

Blog The Hubs je hlavně o:

Blog je hlavně o mateřství, hrách a aktivitách pro děti, o cestování, knížkách, módě a občas i o tvoření. I když tam to spíš tlačím silou vůle, nadání velké nemám. Ale baví mě to a aktuálně je to pro mě i forma relaxu.

Na konci vždy vše dobře dopadne. A jestli to dobře nedopadlo, tak to potom ještě není konec.

John Lennon

Vybrané fotky z blogu

Rozhovor s Luckou, autorkou blogu The Hubs

Co Vás vedlo k založení blogu?

Napíšu to naprosto upřímně, samota. Před několika lety jsme se přestěhovali z Brna do Prahy a já tam neznala vůbec nikoho. Založila jsem si Instagram účet v domnění, že se třeba s někým seznámím a nebudu si v tom velkém městě připadat tak sama. Díky tomu jsem nejen poznala skvělé kamarádky pro život, které mám dodnes, ale o rok později si i založila blog. Zjistila jsem totiž, jak moc mě baví psát a fotit.

Jaký je Váš oblíbený styl v interiérovém designu a proč?

Já mám moc ráda severské bydlení. Vždy obdivuju ty krásné černo bílo šedé interiéry, kde je čisto a každá věc má svoje místo. Ovšem u nás doma to nakonec hýří barvami a nepořádkem. Pochopila jsem, že k životu potřebuju trochu barev, příjemné materiály jako dřevo, vlnu, barevné vázičky, polštáře, obrazy po babičce apod. Věci, které mají příběh. Nevím, jak bych charakterizovala svůj styl, ale snažím se, aby z něj było cítit teplo domova.

Všimnul jsem si Vaší velké rodiny a tak bych se chtěl zeptat kde a jak nejraději odpočíváte a čerpáte sílu?

No aktuálně za poslední rok s covidem moc neodpočívám a nečerpám, nemám kde. Jsem od večera do rána s dětmi. Online výuka, úkoly, domácnost, práce a sporák – to je teď můj život v kostce. Asi jako každé mámy za poslední dobu. Ale nerouhám se, jsem vděčná, že jsme zdraví. Beru to, jak to je. Pevně věřím, že tento rok bude postupně lepší a najdu si i více času pro sebe, třeba na cvičení a běh.

Co děláte když nepíšete blog?

Vařím jídlo, peru, žehlím, stavím koleje pro vlaky, hraju s dětmi Karak nebo jinou stolní hru, dělám domácí úkoly, kočárkuju, nosím svačiny, vysávám drobky, pracuju na počítači, čtu pohádky, koupu, uspávám, fotím, vymýšlím podobu zahradního domku, co stavíme a vedu nekonečné debaty o tom, kdy už skončí tahle zvláštní doba.

Na co se nejvíce těšíte až se doba vrátí do „normálu”?

Ufff, toho je tolik. Ale to hlavní je bezpečný návrat dětí do škol, školek a kroužků, setkávání se s rodinou a přáteli a možnost svobodně cestovat. To nám teď chybí opravdu hodně. Sbalíme se do obytňáčku a vyrazíme vstříc novým dobrodružstvím.

Máte nějaké tipy začínajícím blogerům?

Bude to znít asi jako klišé, ale být sám sebou. Nesnažit se dělat ze sebe někoho jiného, být upřímný k sobě i čtenářům. A vytrvat. Úspěchy nepřijdou hned, najít svoje čtenáře může trvat i pár měsíců či let. Ale stojí to za to!