Profilový obrázek blogerky S láskou Alice

V tomto článku Vám blíže představíme blog S láskou Alice, na kterém naleznete témata, která se zabývají zejména lifestylem a seberozvojem. Autorka blogu je Alice, která sebe popisuje jako ženu, která se se rozhodla proměnit své sny ve skutečnost. Alice se s námi podělila o tom, proč a kdy si založila svůj současný a také minulý blog, co dělá ve volném čase a nebo kde hledá ispirace pro své projekty. Užijete si tento inspirativní rozhovor!

Jak bychom měli popsat Alici z blogu S láskou Alice v jedné krátké větě:

Jako ženu, která se rozhodla proměnit své sny ve skutečnost.

Blog S láskou Alice je hlavně o:

Inspiraci, růstu a naplněném šťastném životě v souladu sama se sebou

Vše, co si dokážete představit, je skutečné.

Pablo Picasso

Vybrané fotky z blogu

Rozhovor s Alicí, autorkou blogu S láskou Alice

Co Vás vedlo k založení blogu a kdy to bylo?

Svůj první blog “Mámou stylově” jsem založila už před 9 lety. Možná si ho pár lidí i pamatuje, stal se celkem populární. Popud k jeho založení vzešel z touhy psát o věcech, které mě baví (móda, zdravé recepty, zážitky s dcerou) a inspirovat ostatní. Blog S láskou Alice vzniknul asi před 2 lety, cítila jsem, že už nechci být jen ve škatulce “máma”, ale že jsem i něco víc. Svoje témata jsem tu zaměřila hlavně na osobní rozvoj, kterým se zabývám v současnosti do hloubky a profesně.

Jaký je Váš oblíbený styl v interiérovém designu a proč?

Mám ráda jednoduchost oživenou zajímavými a barevnými doplňky. Tento styl razím i v šatníku: kvalitní a nadčasový základ, který se neokouká a s tím si pak hraji podle nálady – přidáním doplňků. Mám to tak i v interiéru, dekorace měním podle období a podle nálady, ale základ zůstává.

Co děláte když nepíšete blog?

Blogu se v současnosti věnuji už jen okrajově. Dříve to byla moje full-time práce, články jsem psala každý den. Ale člověk se vyvíjí a hlavně je důležité sledovat, co lidé chtějí a po čem je poptávka. Psané blogy už nejsou tak vyhledávané. Více točím tedy videa a vytvářím různé online kurzy a pak mám několik individuálních klientek.

Všimnul jsem si, že pořádáte různé online webináře a tak bych se Vás chtěl zeptat, kde čerpáte inspiraci pro takové projekty?

Ano, předávám v nich, čím jsem si prošla a naučila od svých mentorů, jsem certifikovaná koučka, – moje know-how a různé techniky. Témata měním podle toho, co cítím, že lidé (hlavně ženy) momentálně potřebují. Takže od témat kolem vztahů až po to, jak si efektivně plnit své sny.

Co Vám v poslední době udělalo největší radost?

Radost? Radost si dělám sama: tím, že se poslouchám, naciťuji se na sebe, říkám si hezká slova, zatancuji si, projdu se bosá v trávě, přivítám sluníčko a ohřeji se na něm, poděkuji za nový den. Pak je tady spousta vnějších věcí, které mi každodenně dělají radost, ale vím, že ji dokážu dosáhnout i bez nich. Jsou to takové třešničky na dortu, které vím, že nejsou samozřejmé, ale i pomíjivé. Třeba když mě oblízne můj pes Alvin, obejmu své děti, přitulím se ke svému partnerovi, jdeme na výlet nebo procházku a určitě, když vidím, že se nějaké ženě díky mým videím, kurzům nebo konzultacím výrazně zlepšil život a je šťastnější. To je pocit k nezaplacení, když víte, že váš život má takový smysl.

Máte nějaké tipy začínajícím blogerům?

Pište hlavně o tom, co vás baví, co cítíte, že potřebujete předat dál a co třeba někomu pomůže. Vyjádřete svůj názor, buďte sami sebou a originálem protože kopií je bohužel spoustu.