Portrét autorky blogu Meet My Lovely World

V tomto článku Vám blíže představíme blog Meet My Lovely World, na kterém najdete články týkající se nejen životního stylu, ale i inspiraci, která je zaměřená na bydlení, DIY nápady, recepty z její kuchyně, kosmetické tipy a cestování. Autorka tohoto blogu Radka, kterou ale většina přátel oslovuje Ráďo, Raďule nebo Radulinko, proto jsme jí také tak netradičně oslovovili, nám mimo jiné prozradila, proč začala s blogováním, kde hledá nejčastěji inspiraci pro svoji práci a také čím si udělala v poslední době největší radost. Užijte si tento rozhovor!

Jak bychom měli popsat Radulinku z Meet My Lovely World v jedné krátké větě:

Milovník krásných fotek, minimalismu a všeho kreativního.

Na co je zaměřen Váš blog Meet My Lovely World:

Blog je zaměřen zejména na lifestyle.

Na světě nejsou nejkrásnější věci, ale okamžiky.

Karel Čapek

Vybrané fotky z blogu

Rozhovor s Radulinkou, autorkou blogu Meet My Lovely World

Co Vás vedlo k založení blogu?

Byli to vlastně kolegové v práci. Pár let jsem pracovala v nadnárodní společnosti a čísla byla můj „denní chleba”. Často jsem se ale potřebovala kreativně vybít a tak jsem tvořila. Kolegové nechápali, co tam dělám, že bych se měla věnovat něčemu úplně jinému a doporučili mi, že bych měla začít psát blog. Jednoho dne jsem si sedla a začala přemýšlet nad názvem a jak to celé uchopím.

Nechtěla jsem blog jen o módě nebo kosmetice, která mě mimo jiné také moc baví, a tak jsem ho pojmenovala „Meet My Lovely World”. Takový můj kreativní svět, kde se svými čtenáři sdílím to, co mám ráda a co mě baví. Mým cílem je inspirovat lidi a věřím, že na mém blogu najdou spoustu inspirace a to nejen co bydlení se týče.

Jaký je Váš oblíbený styl v interiérovém designu a proč?

Mám ráda minimalismus a skandinávský styl. Miluji jednoduché linie, svěžest, prosvětlené prostory a minimalistický design. V našem interiéru převládá bílá a šedá barva. V poslední době jsem si oblíbila doplňky v hnědé barvě. Mám své oblíbené designové značky, ale mám-li být upřímná, mám ráda interiéry, které umí skloubit designové doplňky s těmi běžně/více dostupnými.

Jaká je Vaše profese a co děláte když nepíšete příspěvky na blog?

Momentálně jsem na rodičovské dovolené a věnuji se dceři. Než jsem odešla na mateřskou, tak pár let jsem pracovala v jedné nadnárodní společnosti jako R2R Analyst, tudíž čísla pro mě byla na denním pořádku. Už přes rok se věnuji psaní, sociálním sítím a focení. Mám pár klientů, pro které tvořím obsah a fotím fotky. Uvidíme, co mi budoucnost přinese dále.

Kde hledáte nejčastěji inspiraci pro svoji práci?

Čerpat inspiraci a nápady je v dnešní době snadné. Já osobně mám ráda Pinterest, ale Instagram je také velká studna inspirace. Nicméně musím říct, že kolikrát jsem dostala nápad vytvořit určitou věc či vyfotit fotku, při pohledu na určitou věc. Naposled to byly šaty se srnkou, které měla na sobě moje dcerka. Dostala jsem tak nápad, že ji upeču dort se srnkou. 🙂 Inspirovat se je skvělá věc, jen nemám ráda, když lidé kopírují.

Uvádíte o sobě, že máte ráda nakupování, jaká věc Vám tedy udělala v poslední době největší radost?

Naposled mi udělala radost Váza od značky Lyngby. Miluji interiérovy design a občas si udělám radost i nějakou tou „dizajnovkou”.

Máte nějaké tipy začínajícím blogerům?

Dělat to s láskou a pro radost.

Potřebujete pravidelnou dávku nové inspirace, jak zařídit interiér, zvelebit místnost, prosvětlit ji nebo opticky zvětšit? Pak se zaregistrujte bezplatně na Westwing. Budete pravidelně dostávat velkou porci rad a návodů.