Markéta Frank profil

V tomto článku Vám netradičně představíme nejenom blog Marketa Frank, na kterém naleznete témata, týkající se běžného života, módy, kosmetiky a receptů, ale také Vám dovolíme nahlédnout trochu více do soukromí autorky a její rodiny. Markéta Frank nepíše pouze blog, ale sdílí svůj život s fanoušky na několika platformách a snaží se tak inspirovat ostatní. V tomto rozhovoru nám mimo jiné popsala začátky svého blogování, svůj oblíbený styl v interiérovém designu a nakonec se s námi podělila o tom, jak si doma zařídila koutek pro své miminko. Přejeme Vám příjemné čtení!

Jak bychom měli popsat Markétu z blogu Marketa Frank v jedné krátké větě:

Mladá maminka, kterou baví móda, zdravý životní styl a bytový design.

Blog Marketa Frank je o:

Běžném životě, módě, tipech na kosmetiku nebo receptech.

No one is you and that is your power.

Citát, kterým se řídí autorka blogu Marketa Frank

Vybrané fotky z blogu

Rozhovor s Markétou, autorkou blogu Marketa Frank

Co Vás vedlo k založení blogu?

Milovala jsem čtení zahraničních (především skandinávských) blogů, až jsem si jednou řekla, proč to taky nezkusit. Vždycky mě bavilo focení, móda, sdílení zážitků. Blog je takové moje internetové fotoalbum plné vzpomínek.

Jaký je Váš oblíbený styl v interiérovém designu a proč?

Jednoduchý a elegantní. Mám ráda neutrální barvy, přírodní a kvalitní materiály, sem tam třeba nějaký zlatý doplněk. Je pro mě důležité, aby interiér jako celek působil sofistikovaně, ale zároveň útulně.

Všimnul jsem si, že si zařizujete nový byt, víte už v jakém stylu budete zařizovat jeho interiér?

Přesně v takovém, jaký jsem právě popsala (smích).

Kde hledáte nejčastěji inspiraci pro své projekty, zaujal mne například Váš projekt MEETUP?

Často čerpám inspiraci od svých sledujících a snažím se naslouchat jejich přáním, osobní setkání bylo zrovna jedno z nich. Zároveň jsem chtěla tou dobou vytvořit i nějaký charitativní projekt, a tak mě napadlo, že bych tyhle dvě věci vlastně mohla spojit a pokaždé to bylo naprosto skvělé.

Máte nějaké oblíbené místo, které byste ráda navštívila, až se vše vrátí do “normálu”?

Popravdě se mi líbilo skoro všude, kde jsem kdy byla. Jako první se mi ale vybavil New York.

Máte nějaké tipy začínajícím blogerům?

Nebát se a jít do toho po hlavě. Nezáleží na tom, co si o tom pomyslí vaše okolí. Nezáleží na tom, že ze začátku budete mít nulovou návštěvnost, že nemáte zrcadlovku nebo webového designera. Všechno má svůj čas a je krásné sledovat ten vývoj, byla by škoda mít všechno hned od začátku dokonalé. A když to budete dělat s láskou a nevzdáte to, postupem času se věrní čtenáři zaručeně najdou.

Inspirace od Markéty: koutek pro miminko

Před nedávnem se tato známá blogerka a youtuberka stala navíc maminkou – a pro holčičku, která se jí narodila, doma připravila koutek se všemi nezbytnostmi pro miminko. Více informací prozradí ona sama! Podívejte, jak čerstvá maminka @marketafrank zařídila prostor vyhrazený pro děťátko.

Moje představa byla od začátku jasná chtěla jsem aby byl dětský koutek elegantní a decentní, ale zároveň roztomilý a něžný je součástí naší ložnice proto jsme se snažili také o to aby celá místnost dávala smysl. Jako celek.

Barevně jsme koutek ladili do jemných a světlých barev převládá bílá, jemně růžová a šedá.

Důležitá pro nás byla také kvalita materiálu. Proto mám radost, že doplňky jsou na dotek velmi příjemné.

Oceňuji praktičnost koutku o možnost následného využití části nábytku a doplňků v jiných místnostech pro jiné účely.

Než všichni máme v bytě dostatek místa pro samostatný pokojíček pro miminko. Ze skutečnosti jiných maminek však víme, že v prvních měsících života dítěte není vůbec důležité jak je prostor velký, ale spíše jo jak jak ho naaranžujte. Tím se řídila Markéta, která si nevyužitého místa v ložnici vytvořila nádherný dětský koutek se všemi nezbytnostmi. Nic víc nepotřebujete!

Malý prostor, velký efekt

Něžnou atmosféru v místnosti pomohou vytvořit vhodné zvolené textilie v jemných pastelových barvách. Měkké pleny, dekorativní polštáře a doplňky S subtilními dětskými motivy v dětském koutku nesmí chybět. Určitě také oceníte (obzvlášť během nočního) krmení prakticky taburet umístěný hned vedle postýlky. Navíc až miminko povyroste bude se vám určitě hodit i jinde.

Útulné hnízdečko

Nezapomeňte, jak důležité je naplánovat také úložné odkládací prostory u přebalovacího pultu. Určitě oceníte nástěnné poličky nebo dekorace, které nejenže splní praktickou funkci, ale miminko také během přebalování či oblékání začnou brzy zajímat. Než se úložná truhla zaplní hračkami, můžete do ní umístit dekorativní polštáře nebo jiné textilie

Praktický tip