Autorka blogu Jane at Home a její profilový obrázek

V tomto článku Vám blíže představíme blog Jane at Home, na kterém naleznete témata, která se zabývají zejména tvořením, DIY návody a interiérovým designem. Autorka tohoto blogu je Jana, která ze všeho nejraději fotí a píše o tom, co se jí líbí, co mám ráda a co jí baví. Nám mimo jiné popsala důvod, proč a kdy začala psát svůj blog, dále se s námi podělila o tom, co dělá v současné době nebo na sebe prozradila, co jí udělalo v poslední době radost. Užijete si tento inspirativní rozhovor!

Jak bychom měli popsat Janu z blogu Jane at Home v jedné krátké větě:

Jako milovnici všeho kolem bydlení a zahrady, která ráda přetváří ze starého nové a píše o tom všem svůj blog.

Blog Jane at Home je hlavně o:

Tvoření domova, DIY návodech, renovacích a zahradě.

Sto mužů může vytvořiti tábor, ale jenom jedna žena může vytvořit domov.

Konfucius, Čínské přísloví

Vybrané fotky z blogu

Rozhovor s Janou, autorkou blogu Jane at Home

Co Vás vedlo k založení blogu?

V roce 2012 jsem objevila svět kreativních blogerek, hlavně ze Skandinávie a to mě inspirovalo k založení vlastního blogu, který je o všem kolem bydlení a tvoření. A také jsem v tu dobu zakládala svůj první e-shop, který jsem chtěla touto cestou propagovat.

Jaký je Váš oblíbený styl v interiérovém designu a proč?

Vždy jsem tíhla k poctivě vyrobeným věcem. Zdědila jsem po svých předcích několik kousků starožitného nábytku a ten také většinou určoval můj styl. Ale mám ráda i severský, hlavně dánský design anebo jednoduché venkovské bydlení, které ctí tradice. Zkrátka ráda kombinuju více stylů a líbí se mi, když se spojí nové se starým. Tak to máme i u nás doma.

Všimnul jsem si Vašich krásných fotek a tak bych se Vás chtěl zeptat co a kde nejraději fotíte?

Hodně fotím při svých dlouhých procházkách krásnou českou krajinou, teď aktuálně kolem Slapské přehrady, kam jsme se loni přestěhovali do bývalé zemědělské usedlosti, kterou postupně rekonstruujeme. Ale ráda také fotím interiér, zajímavé objekty a detaily nebo zahradní zákoutí.

Co děláte když nepíšete blog?

Starám se o naši velkou usedlost a samozřejmě také pracuju, i když v současné době pandemie koronaviru mám zastavenou činnost. Ale chystám projekty do budoucna a věřím, že se nám naše sny podaří zrealizovat a že to všechno dobře dopadne.

Co Vám v poslední době udělalo radost?

Mám radost z toho, že se nejdůležitější část rekonstrukce našeho domu chýlí (snad) ke konci a že dopadla podle našich představ. Čeká nás sice ještě hodně práce, ale těším se na to a stále mě to baví. A samozřejmě rodina a přátelé, že jsme všichni v pořádku a zdraví.

Máte nějaké tipy začínajícím blogerům?

Podle mě by měl být blog založený na krásných fotkách, takže fotit fotit fotit. Samozřejmě je také důležité, jak a čím oslovíte své čtenáře, protože oni poznají, zda to, co píšete, myslíte upřímně, zda jim máte co předat a hlavně, zda je máte čím inspirovat. Mě osobně nejvíc potěší, když mi někdo napíše, že jsem mu svým příspěvkem udělala třeba i jenom hezčí den.