Profilový obrázek Anke Glut

V tomto článku Vám blíže představíme blog Anke Glut, který se zabývá zejména interiérovým designem, inspirací ze světa architektury a návrhy interiérů. Autorka tohoto blogu je Anke, pracující jako interiérová designérka, která nám mimo jiné odpověděla na otázky týkající se začátku svého blogu, dále nám nastínila rozdíl v přístupu k interiérovému designu v Německu a v Česku a také, kde čerpá inspiraci pro svoji práci. Užijte si tento inspirativní rozhovor!

Jak bychom měli popsat Anke z blogu Anke Glut v jedné krátké větě:

Jako nadšence do designu a osoby, která je otevřená novým nápadům.

Blog Anke Glut je o:

Tento blog je hlavně o novinkách bytového designu a architektury ve světě.

Design is so simple. That’s why it’s complicated.

Paul Rand

Vybrané fotky z blogu

Rozhovor s Anke, autorkou blogu Anke Glut

Co Vás vedlo k založení blogu?

Ráda sdílím svoje zkušenosti z práce bytového designéra a cestovatele. Chci lidi inspirovat a pomáhat tvořit každému domov, ve kterém funkčnost a krása tvoří harmonii.

Jaký je Váš oblíbený styl v interiérovém designu a proč?

Miluji koncepty s jasným názorem, přírodní materiály jako dřevo, beton, kov a ráda si hraji s barvami. Mám ráda eklektický styl, kde můžu kombinovat staré s novým a mix stylů.

Jaká je Vaše profese a co děláte když nepíšete příspěvky na blog?

Jsem interiérová designérka. Navrhuji místnosti, které prezentuji ve 3D vizualizacích a následně se starám o realizaci projektu.

Kde hledáte nejčastěji inspiraci pro svoji práci?

Na mých cestách se inspiruji různými kulturami a krásou přírody. Ráda cestuji a poznávám nové země, ale i v Čechách jedu ráda na výlety, zámky, hrady a poznávám historii Česka, která je hodně spojená s německou historií. Ráda se učím od architektů minulého století. Každá epocha ovlivňuje současnost.

Jaký je podle Vás rozdíl v přístupu k interiérovému designu např. v Německu a v Česku?

Krása je neoddiskutovatelná. Já osobně vidím rozdíl v prioritách. V Čechách převládá kvantita před kvalitou, zatímco v Německu lidi kladou větší důraz na kvalitu a design. Směr je minimalismus.

Na co se nejvíce těšíte, až se opět doba vrátí k normálu ?

Těším se na cestování a osobní setkání s lidmi.