Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
darky k zasnubam

Přistálo vám v poště oznámení o zásnubách vaší kamarádky, kolegy či některého z příbuzných nebo jste se tuto krásnou novinku dozvěděli ze sociálních sítí? Pak se jistě začínáte těšit na oslavu lásky v podobě svatby a večerní párty. Pokud jste si však se šťastným párek blízcí, měli byste popřemýšlet také nad dárkem k zasnoubení. Vybrat si můžete z našeho seznamu 23 nejlepších tipů na dárek k zásnubám.

Proč je důležité pořídit dárek k zasnoubení?

U nás nejsme příliš zvyklí obdarovat naše blízké kvůli tomu, že se zasnoubili. Však jim donesete dárek na svatbu a to stačí, ne? Čím dál víc se ale sluší oslavit i zásnuby šťastného páru a potěšit je alespoň nějakou maličkostí.

Pořízení dárku k zasnoubení není povinnost, ale může být pěkným způsobem, jak projevit radost a podporu svému partnerovi nebo partnerce v této důležité životní události. Dárek k zasnoubení může být malou pozorností, která ukazuje, že si vážíte svého partnera a že se těšíte na budoucnost, kterou spolu budete sdílet.

Dárek k zasnoubení může být také výrazem úcty a respektu k tradicím a zvyklostem, které jsou spojené s zasnoubením. Některé kultury například vyžadují, aby ženich nebo snoubenec daroval snoubenci nebo snoubenci prsten nebo jiný symbol lásky a oddanosti.

V neposlední řadě může dárek k zasnoubení sloužit jako pěkná vzpomínka na tento významný okamžik v životě. Může se stát součástí rodinného archivu nebo může být zařazen do výbavy novomanželského bytu.

Obecně platí, že pokud máte s daným člověkem blízký vztah a jedná se například o vaši nejlepší kamarádku, dlouholetého přítele, bratra, sestru nebo kolegyni z práce, se kterou trávíte i volný čas, je vhodné a slušné oslavit tento významný den menším dárkem. Pravděpodobně tak upevníte vaše pouto a třeba se i sblížite o kousek víc.

23 tipů na skvělé dárky k zásnubám

Jenže jaký dárek takhle narychlo pořídit? Ještě včera jste o zásnubách neměli ani tušení a dnes už musíte vymýšlet perfektní dárek k zásnubám. Nebojte se, nenecháme vás na holičkách. Nechte se inspirovat naším seznamem jednoduchých, praktických a zajímavých dárků k zasnoubení.

 1. Fotokniha

Střípky ze společného života vytištěné na kvalitním papíře vytvoří krásný a dojemný dárek a navíc vás nemusí stát příliš mnoho. Dokonce se můžete vrhnout do výroby fotoknihy sami a vnést originalitu do tohoto daru.

 1. Svatební kniha

Tak tenhle dárek rozhodně nezůstane bez povšimnutí. Zasnoubený pár si do svatební knihy může psát mnoho poznámek, projevit své emoce a plánovat důležité milníky. Navíc se tato kniha stane zdrojem vzpomínek na celý život.

 1. Cestovní pouzdro na šperky

Praktickým dárkem se stává pouzdro na šperky, které si může daný pár vzít na cesty. Není totiž nic horšího než před svatbou ztratit snubní prsteny nebo náhrdelník po babičce.

TIP! Užitečné tipy: Jak a co si sbalit do letadla

 1. Mapa života

Místo fotoknihy můžete také vyrobit mapu života pro šťastný pár. Stačí pár fotografií, časová osa a několik ozdob. Mapu pak můžete zarámovat, aby se nepoškodila.

 1. Povlečení pro pár

S darováním kvalitního povlečení nemusíte čekat až na samotnou svatbu. Párová povlečení jistě udělají radost i zasnoubené dvojici. Vybírat můžete z celé řady barev i materiálů.

Zásnubní dárek pro muže (snoubence)

Chcete obdarovat svého blízkého přítele nebo třeba bratra, který se odhodlal pokleknout před svou nastávající? Přinášíme vám tipy na dárky pro muže.

 1. Dárkový koš z Itálie

Který muž by odolal luxusním pochoutkám z Itálie? Do dárkové koše lze zabalit tvrdé sýry, delikátní olivy, kvalitní víno a doutník. 

 1. Zarámovaný plakát

Má váš kamarád rád umění? Zajímavým dárkem k zásnubám se stává zarámovaný plakát v jeho oblíbeném stylu. Může se jednat o abstrakci, ale také lze zarámovat umělecky stvárněnou fotografii budoucích manželů.

 1. Chladič lahví

Praktičnost k mužům patří. Proto neváhejte a pořiďte svému příteli kvalitní chladič na pití, díky kterému zůstane oblíbený alkohol příjemně studený.

 1. Stojan na víno

Pokud si však místo kvalitního rumu nebo whisky raději dopřává luxusní víno, možná jej více potěší stojan na láhve, který ušetří mnoho místa a ještě vytvoří krásnou dekoraci.

TIP! 22 nejlepších tipů: Dárky pro vinaře, které budou zbožňovat

Zásnubní dárek pro ženu (snoubenku)

Ani dámy nepřijdou nazmar. Pro křehké duše žen se hodí romantické dárky, které každé budoucí nevěstě vykouzlí úsměv na tváři. 

 1. Romantické svíčky

Voňavé svíčky představují ideální dárek k zásnubám. Vytvoří perfektní atmosféru a vy můžete vybírat z celé řady vůní dle vašeho vkusu.

 1. Plánovač

Nevěsty většinou rády organizují celou svatbu a mají vše pod kontrolou. Však se také jedná o den, která si vysnily už kdysi dávno. Plánovač svatby tedy zní jako perfektní řešení, že? 

TIP! Jak naplánovat svatební den: Krok za krokem

 1. Svatební deník

Na podobném principu také funguje svatební deník, kam si může snoubenka zaznamenávat své pocity, ale také plány. Kdy vyrazí pro šaty a jak se v nich cítí. Bude lepší dort s polevou nebo bez ní? Díky deníku si každé téma může pečlivě rozmyslet. 

 1. Poukaz do salonu krásy

Nechat se opečovávat a trochu si odpočinout od shonu plánování jistě přijde vhod. Zajděte si společně na masáž nebo jinou kůru do salonu krásy nebo si ji udělejte radost poukazem u nas ve Westwingu.

Vtipné a netradiční dárky k zásnubám

Chcete-li vybrat skutečně originální nebo vtipný dárek, pak vás bude zajímat tato část našeho článku. Někdy není jednoduché vymyslet něco zajímavého, ale naše tipy vás mohou snadno inspirovat. 

 1. Talisman

Darovat snoubencům zajímavý talisman rozhodně patří mezi neotřelé varianty dárku. Může se jednat o vtipný přívěsek, kartičku s oblíbeným citátem nebo barevný kamínek pro štěstí. Fantazii se meze nekladou.

 1. Dobrý skutek

Vy znáte nastávající nevěstu s ženichem nejlépe, a tak možná tušíte, že materiální dárek není nic pro ně. Co takhle zasadit na jejich počest strom nebo po nich pojmenovat hvězdu? Předat jim pak můžete oficiální certifikát, kde se o vašem skutku dozví.

 1. Razítko s datem svatby

Tolik pozvánek si ani neumíte představit. A to je všechny budou muset napsat ručně? Pokud chcete snoubencům ušetřit práci a ještě je rozveselit, nechte jim na zakázku vyrobit originální razítko s datem svatby, místem nebo jejich jmény.

 1. Web na míru

Mnoho párů pro svou svatbu vytváří informační web. Pokud umíte stavět weby, máte vyhráno. Vytvořte jim krásný web na míru a překvapte je tímto originálním dárkem.

 1. Vtipné hrnky pro něho i pro ni

Personalizované hrnky na kávu nikdy neztratí své kouzlo. Stačí na ně napsat oblíbenou hlášku nebo vtipný citát a dárek k zásnubám je na světě.

Dárky k zasnoubení na poslední chvíli

Zjistili jste, že proběhly zásnuby, o kterých jste neměli ani tušení? Rychlé dárky nejsou vaše parketa? Hlavně zachovejte klid, ještě není nic ztraceno.

TIP! 24 originálních tipů: dárky na poslední chvíli pro každého

 1. Krabička plná dobrot

Když už nevíte co, jídlo vždycky zabere. Takové makronky nebo pralinky vypadají v luxusním balení skutečně skvěle a perfektně se hodí pro tuto mimořádnou událost.

 1. Příspěvek na fotografa

Pravděpodobně každý pár si přeje na své svatbě fotografa pro zachycení vzpomínek. Vaším darem se může stát finanční příspěvek na tuto službu.

 1. Luxusní šampaňské

Šampaňské jednoduše patří ke každé důležité příležitosti, kam zásnuby rozhodně spadají. Darujte svým blízkým láhev toho nejlepšího v dárkové tašce a pusťte se do oslav.

 1. Památeční fotorámeček

Máte možnost vytisknout fotografii ze samotných zásnub daného páru? Skvělá zpráva! Nyní již jen stačí zvolit pěkný rámeček, připsat pod fotku datum zasnoubení a romantický dárek je hotový.

 1. Sada na servírování dortu

Komu by se nehodila pro nadcházející svatbu krásná sada na porcování a servírování dortu? Vybírejte z kvalitního nádobí a zabalte jej do luxusní krabičky.

Kolik by měl dárek k zasnoubení stát? 

Jakou cenovou relaci zvolit pro dárek k zásnubám? Záleží na blízkosti vašeho vztahu s budoucími manželi. Čím blíže si s nevěstou nebo ženichem jste, tím hodnotnější dar byste měli vybírat.

Obecně však platí, že tyto dary nemusí stát příliš mnoho. Jedná se spíše o takovou maličkost k potěšení a oslavě zásnub. Pohybujte se tedy v řádu stovek nebo několika málo tisíc.

TIP! 13 originálních tipů: Jak darovat peníze na svatbu

Tipy na závěr

 • Jakýkoliv dárek získá mnohonásobně větší hodnotu, když jej krásně zabalíte a přidáte i přání.
 • Také květiny patří mezi skvělé doplňky samotných darů. Stačí menší puget oblíbených květin a rozhodně nešlápnete vedle.
 • Snažte se vždy zamyslet nad osobností obdarovaného. Co má rád, mluvil v poslední době o nějakém přání, co rád dělá ve volném čase? Personalizované dárky vždy potěší ještě víc.

Zajímá vás další inspirativní čtení? Přečtěte si naše články o plánování svatby, darech pro novomanžele a dekoracích pro tento velký den a zaregistrujte se na našem serveru Westwing. Získáte bezplatný přístup k nejnovějším článkům, ale také exkluzivní nabídky na míru

Mohlo by se vám také hodit: