Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
svatebni dekorace

Místo plné květin s příjemnou vůní a kouzelnou atmosférou. Zní to krásně ne? Nezavrhujte tedy svatbu na zahradě jen proto, že se vám toto místo zdá příliš neformální. Věřte, že existuje hned několik různých nápadů, jak ze zahrady vykouzlit ideální romantické svatební místo. Sdílejte kousek vašeho domova s ostatními hosty a uspořádejte si svatební místo podle svých představ.

Jaké jsou výhody organizace svatby na zahradě

A co patří mezi největší výhody svatby na zahradě? Je to jen a jen vaše místo, kde se meze kreativitě nekladou. Cokoliv vás napadne, to můžete udělat. Zahradní svatby mají přirozeně trochu uvolněnější atmosféru, mohou však být stále stejně okouzlující, kreativní a stylové jako každá jiná svatba.

Vaši hosté i vy jistě oceníte i to, že není potřeba se kamkoli přesunovat z místa obřadu do místa svatební hostiny. Pokud hledáte svatební prostor, který vám umožní celkově větší flexibilitu pro vaše hosty, dekorovat vše podle svých představ a příležitost ušetřit peníze, bude pro vás zahradní svatba to pravé ořechové.

Jak naplánovat svatbu na zahradě: krok za krokem

Kdo by si nechtěl vyměňovat svatební sliby uprostřed kouzelného prostředí rozkvetlé zahrady! Elegantní zahradní večírky mají dlouhou tradici. Vzpomínáte na film Velký Gatsby? V současné době mnohé páry oceňují méně formální obřady, které vytvářejí báječná přírodní panoramata. Dnešní novomanželé touží především po svatebním zážitku spojeném s přírodou, protože jejich nový začátek se odráží v kráse všude kolem. Ale jak vše naplánovat tak, aby váš velký den vyšel na jedničku? Zde je pár tipů na svatbu venku:

 1. Rozpočet

  Soustřeďte se na pozitiva zahradního obřadu. Výběr zahradní svatby znamená, že jsme oproti původnímu plánu ušetřili nějaké peníze a můžeme se vyřádit na detailech, jako jsou třeba ručně malovaná menu na míru. Tady tyto detaily dotvoří úžasnou atmosféru. Věřte tomu!
 2. Místo

  I když všichni doufáme ve slunečné počasí na náš velký den, není tomu tak vždy. Nejprve se ujistěte, že máte plán do deštivého počasí, plán na slunečný den se již vytvoří snadněji. Pomůže vám to psychicky se připravit na jakékoli neuspokojivé počasí v den oslavy, ale také si důkladně rozmyslíte, co dělat, když vám počasí nebude přát a jak udržíte své hosty a týmy prodejců v pohodlí, bezpečí a suchu. Pro mnoho venkovních svatebních obřadů to znamená mít předem naplánovanou oblast s velkými stany.
 3. Počásí

  A co za horkého počasí? Ventilátory, klimatizace nebo dokonce slunečníky mohou být velmi užitečné doplňky a opalovací krém je nutností. Ujistěte se, že jsou nějaké k dispozici i pro hosty. Při plánování obřadu pamatujte také na polohu slunce. Nechcete, aby svítilo přímo do očí vašich hostů.
 4. Seznam hostů

  Pokud chcete pozvat 200 hostů a vaše zahrada je spíše malá a útulná, pak to opravdu nebude fungovat! Musíte být realističtí ohledně toho, kolik lidí chcete pozvat, případně dokonce snížit počet, pokud je to nutné. Myslete také na to, jak se k vám hosté dostanou. Bude tam spousta aut? Kde budou parkovat? Možná se to teď nezdá jako priorita, ale v den svatby to může být problém.
 5. Styl svatby

  Zvažujte i celkový svatební styl, včetně dresscode. Je třeba hosty důkladně upozornit, že svatba se koná na zahradě a lodičky nejsou nejvhodnějším obutím. Pro rebelské duše budou nejvhodnější obuví tenisky. Také nevěsta by měla přizpůsobit svou vizáž a zvolit decentní svatební líčení.
 6. Pozvánky

  Vaše svatební pozvánky by měly doplňovat celý váš svatební design. Pozvánka je prvním náhledem na váš svatební styl, který vaši hosté vidí. Je to způsob, jak dát každému vědět, že vaše svatba je inspirována zahradou!
 7. Svatební oblek a šaty

  Je důležité vzít v úvahu svůj vlastní styl a také to, kde se budete vdávat. Například květinové detaily na svatebních šatech jsou dokonalým stylem šatů pro zahradní svatbu. S rostoucí popularitou květinových vzorů mají nevěsty s tímto trendem nespočet možností. Také krajkové svatební šaty jsou dostatečně romantické a elegantní pro jakékoli zahradní svatební místo. Vintage a boho chic nevěsty, které hledají perfektní zahradní svatební šaty, nemusí hledat nic jiného než právě ty s krajkovými detaily!
  A co ženich? Odvážnější mohou vsadit na růžovou doplněnou o hravé vzory kostkované košile a kravaty s puntíky. Máme rádi zábavný, nepředvídatelný styl, který se hodí na každou zahradu nebo rozmarnou jarní svatbu.
 8. Prstýnky

  Pamatujte, že prsten budete nosit každý den, takže cílem je vybrat si něco, co se bez problémů stane součástí vašeho života. Pokud sportujete nebo hrajete na nějaký nástroj, může mít smysl tenčí prsten se zaoblenými hranami. Pokud pracujete rukama, možná budete chtít hledat jednoduchý, pevný kovový prsten a vyhnout se drahokamům, které by mohly zachytávat nečistoty. Pokud jste aktivní, vsaďte na platinu, která je extra odolná.
 9. Dekorace

  Když plánujete venkovní svatbu, můžete co nejlépe využít přírodní dekoraci pouze s malými výdaji. Například pokud chcete jarní zahradní svatbu, rozhodněte se, které jarní květiny preferujete a naplánujte si jejich výsadbu s dostatečným předstihem. Zatímco přesný vzhled určitých květin lze jen těžko předvídat, zkušený zahradník vám může pomoci vybrat datum svatby, které se bude shodovat s přírodními dekoracemi, kterým dáváte přednost.
 10. Občerstvení

  Využijte venkovní atmosféru tím, že svým hostům nabídnete sezónní osvěžující kousky. Lehké předkrmy a jednohubky jsou dokonalým doplňkem příjemných oslav pod širým nebem. Na večer si připravte venkovní gril a další občerstvení formou švédských stolů. Díky grilování budou vaši hosté možná trochu rozptýleni lahodnou vůní grilovaných pochoutek. Nesmíme zapomenout ani na svatební dort. Ten krémový by se mohl v teple roztavit, takže lepší volbou bude chlazený dort s polevou z fondánu.
 11. Proslov a zábava

  Odpolední a večerní zábava je mnohem záživnější, když se hrají hry přímo na trávníku. A jaké hry na zahradní svatbu jsou ty nejvhodnější? Co takhle petang? Fyzicky ne až tak náročný a přitom zábavný. Také vtipný fotostánek hosty pobaví. Na svatbě také nesmí chybět proslov. Snažte se, aby řečníkem byl někdo zábavný a ideálně vám blízký. Právě takový člověk nejen pobaví, ale i dojme všechny hosty.
 12. Hudba

  Svatba je jen jednou za život, tedy většinou. Věnujte tedy velkou pozornost vaší oslavě lásky a najměte si živou kapelu. Není nic tak okouzlujícího jako živá hudba, která se jemně šíří venkovním prostředím.

18 stylových tipů a nápadů pro svatbu na zahradě

Plánování svatby je vzrušující, stejně jako stresující. I když si najmete koordinátorky svateb, budete stále muset řešit nejrůznější rozhodnutí, abyste vytvořili tu svou vysněnou svatbu. Výběr místa je jen jedním z nich. Některé páry si proto na velký den vybírají vlastní domy nebo rodinné domy, aby snížily náklady a zajistily maximální pohodlí. Pro jarní a letní svatby může být zahradní prostředí skutečně kouzelné. Pokud toužíte po zahradní svatbě, přinášíme 18 stylových nápadů, jak vykouzlit svatbu snů. Zde jsou:

Držte se svých nápadů

Prvně, než se pustíme do zajímavých tipů na zahradní svatbu, zamyslete se nad tím, jakou svatbu chcete vy a jen vy.  Až poté se řiďte aktuálními trendy. Pokud jste obklopeni nápady z Pinterestu a upravenými příspěvky na Instagramu, je těžké nenechat se ovlivnit svatbami ostatních. Pokud už se však v nápadech a tipech ztrácíte, vše vypněte a zapojte svoji vlastní fantazii.

Svatební tabule

Svatební tabule je důležitou součástí svatební přípravy, která může výrazně přispět k nádhernému vzhledu vašeho obřadu. Místo klasického bílého ubrusu a květinových ozdob můžete zvolit vintage dekor v tlumených barvách. Použijte světle šedý ubrus a do středu každého stolu umístěte trsy umělé trávy. Ozdobte trávu starožitnými svícny a obklopte ji poupaty. Vytvoří se tak pohádková výzdoba a přispěje k romantické atmosféře.

TIP! Jak vybrat svatební dekorace na stůl, které hosty ohromí

Květiny

Co je romantičtější než květiny? Rozptylte okvětní lístky do uličky a také ozdobte svatební oblouk spoustou barevných květin všech tvarů a velikostí. Můžete vytvořit i poupata z papíru a uvázat je ke keřům a na stromech. Květiny jsou důležitou součástí každé svatby, je to jen otázka druhu, velikosti a množství, které chcete použít. Nepochybně však vše vypadá s květinami romanticky a luxusně zároveň.

TIP! Nejkrásnější svatební květiny pro rok 2021

Romantické lucerničky

Svatba může začít kdykoli během dne, ale bude trvat až do večerních hodin. Proto může zdobení vaší zahrady bílými papírovými lucernami vytvořit romantickou a zasněnou atmosféru. Můžete si vybrat různé velikosti a rozptýlit je mezi větve stromů. Lucerny lze také perfektně umístit kolem tanečního parketu a vytvořit tak intimní atmosféru.

Vaše vzpomínky

Nic nepotřebuje terénní úpravy víc než svatební zahrada. Ze zahradní cestičky si můžete vytvořit pamětní okruh, po kterém mohou hosté kráčet a znovu tak navštívit důležité okamžiky, které jste sdíleli jako pár. Pokud například oba rádi trávíte čas jízdou na kolech, pronajměte si stylové kousky a vyzdobte květinami a obrázky vás dvou.

Říše snů

Vyzdobte pro hosty cestu. Cesta do zahrady je ideálním místem pro umístění pergoly a zdobení vinnou révou. Na jedné straně můžete pověsit stužky, čímž vytvoříte barevnou a příjemnou cestu k místu konání svatby. Tímto způsobem bude mít váš host pocit, jako by vstupoval do říše snů.

Světýlka

Nakopněte romantický faktor o několik levelů výše, a to se světýlky umístěnými volně mezi stromy. Je to poměrně nenáročná, zato efektní výzdoba.

Květiny na dezertním stole

Pokud jde o zahradní svatby, myslíme si, že neexistuje příliš mnoho květin – zvláště když zdobíte svatební dort a dezertní stůl.

V suchu za každého počasí

Chcete zahradní svatbu, i když je chladné nebo deštivé období roku? Žádný problém! Přineste dovnitř veškerou nádheru zahrady a zůstaňte v teple nebo si postavte na vaši zahradu stan.

Lisované květiny

A zase květiny. Skleněná tabulka s číslem stolu a v ní vloženy lisované květy. A nadělá to tolik parády.

Květiny, tentokrát ve vlasech

Květinky do vlasů se hodí pro nevěstu i pro družičky. Stačí se domluvit se svým kadeřníkem. Vše však nezapomeňte sladit s ostatní výzdobou.

Roztomilý repelent

Nevýhoda zahradních svateb? Hmyz. Vyrobte roztomilé lahvičky s repelenty i pro vaše hosty.

Důkladný úklid

Zatímco středem pozornosti bude zahrada, vaši hosté mohou také občas vejít dovnitř a zase ven z vašeho domu. Vždy je tedy dobré zavolat úklidovou službu, a to několik dní před akcí. Uvidí věci, které vy ne, s největší pravděpodobností pavučiny na těžko přístupných místech, kterých by si hosté mohli všimnout.

Vypůjčte si to

Nepadejte do pasti, když se budete snažit všechno udělat / zajistit si sami – zaručeně zvýší úroveň stresu. Půjčte si vše, co potřebujete, od dekorací, ubrusů a osvětlení až po stoly a židle, DJ a taneční parket.

Najměte profesionála

Jistě budete chtít, aby se hosté v zahradě cítili, co nejlépe. Uvažujte o tom, že si najmete zahradníka na několik týdnů nebo měsíců. Ten pomůže zajistit, aby vše vypadalo krásně. Pokud plánujete s dostatečným předstihem před svatbou, můžete také přemýšlet o novém schématu výsadby. A nezapomeňte na péči o trávník – specialisté vám mohou pomoci s novým setím, válcováním a sekáním, aby váš trávník dosáhl standardů tenisových kurtů.

Máte elektřinu?

Pokud jste si vybrali zahradu plnou zeleně a stromů, nezapomeňte na světla. Elektřina je zásadní nejen pro osvětlení, ale také pro vybavení vaší kapely nebo DJ. I když se to zdá být velkou překážkou, kterou je třeba překonat, je to zcela možné. Generátory si totiž můžete pronajmout.

Informujte sousedy

Je zdvořilé informovat své sousedy o vašich plánech, zvláště pokud bude pozdě večer hrát hudba nebo živá kapela. Získejte je na svou stranu, abyste se vyhnuli jakékoli nepříjemné konfrontaci během dne. Jakmile se vyřeší všechny formality, můžete hosty dokonce pozvat, aby se připojili k večírku. A kdo ví, milí sousedé mohou na svých pozemcích nabízet třeba parkovací místa.

Jaké dekorace vybrat na zahradní svatbu

Venkovní svatba je bezesporu krásná událost. Je však potřeba ujasnit si, jak bude vypadat výzdoba na zahradní svatbě. Vyberte si styl, který je vašemu srdci nejblíž a toho se držte. A jaké styly se na zahradní svatbu hodí?

TIP! Tipy na svatební doplňky

Svatba na zahradě v boho stylu     

Toto je svatební téma pro kreativní pár. Pokud chcete smíchat barvy a více alternativních dekorací, pak jděte do toho! Přemýšlejte třásněmi, makramé, vzory a širší paletou barev smíchané s odvážným pohledem na tradiční svatbu. Oživte své svatební téma boho pomocí těchto nezbytností: barevné květiny a spousta makramé tvoří skvělou kulisu pro vaši boho svatbu. Nebojte se přinést na svatbu boho pár doteků luxusu. Texturované kovy vypadají úžasně. Vytvořte svým hostům úžasné venkovní posezení nebo tento prostor využijte jako úžasnou kulisu pro fotografie.

TIP! Romantická boho svatba: Nápady na plánování a dekorace

Rustikální styl svatby na zahradě

Rustikální svatby, více než o doplňcích, jsou o vytvoření pocitu útulnosti a pohodlí. Při venkovním obřadu je klíčem nechat zářit přirozenou nádheru prostředí. Minimalistické posezení s dřevěnými lavicemi bude také to pravé, co hledáte. Zakomponujte do dekorací i vinný sud, na který položíte dřevěnou desku. To může být skvělý venkovní bar. I sušené květiny jsou skvělou dekorací a bohaté dřevěné lucerny dávají každému rustikálnímu stylu potřebné kouzlo. Použijte několik k osvětlení tmavých míst v zahradě.

TIP! Jak zorganizovat rustikální svatbu

Svatba na zahradě ve venkovském stylu

Jemný a romantický, ideální na svatbu. Větvička levandule na každém prostírání hostů svázaná visačkou zobrazující jméno hostů je krásným nádechem pro svatbu na venkovské zahradě. Pro uvolněnou venkovskou zahradu použijte na stolech směs divokých květin. Vystavte je do džbánů, kbelíků, lahví, zavařovacích sklenic. Pokud používáte vlastní zavařovací sklenice, vyzdobte je stuhou na krajce.

TIP! Svatba v lese: 15 kouzelných tipů a nápadů a Jak naplánovat a kde uspořádat svatbu v přírodě

3 tipy na místa pro zahradní svatbu v ČR

Přinášíme vám tipy a inspirace na překrásná místa pro vaši pohádkovou zahradní svatbu, na kterou si budete pamatovat celý život.

 1. Penzion Na Čechách 

Penzion Na Čechách se nachází na břehu řeky Svratky na hranici chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy na Vysočině. Penzion je součástí soukromého pozemku spolu s vlastní farmou zvířat. Místo zajišťuje kompletní svatební servis – od venkovního obřadu na soutoku řek, veškerého občerstvení po květinovou výzdobu a zapůjčení svatebních dekorací.

Webová stránka: www.nacechach.cz

Instagram: @nacechach

 1. Penzion a Pivovar Nový Rybník

Penzion a Pivovar Nový Rybník nabízí klidné a krásné prostředí brdských lesů s rodinnou atmosférou. Toto prostředí tak vybízí k bujarému veselí, kde nebude nikoho a ničím rušeni. Penzion také zajišťuje svatební obřad pod širým nebem, který se může konat na dřevěném mole na přírodním jezírku v naší zahradě nebo na travnaté zeleni u jezírka.

Webová stránka: www.novyrybnik.com

Instagram: @penzion_novyrybnik_oboriste

 1. Penzion Pastuška

Penzion Pastuška se nachází v jihomoravské vesničce Brod nad Dyjí v blízkosti vodní nádrže Nové mlýny. Jedinečně pojatý penzion má mimo jiné nádhernou zahradu, která je ideálním místem pro pořádání svateb. Díky nadstandardní výbavě a zázemí tohoto penzionu může být člověk při pořádání své svatby velice náročný a to od sestavení menu a výběru vín až po stylové ubytování.

Webová stránka: www.pastuska.cz

Instagram: @pastuskaczech

TIP! Kam na výlet do přírody: 25 tipů na nejkrásnější místa

Shrnutí na závěr

Zahradní svatby jsou stále oblíbenější a stále častěji se objevují nová zahradní svatební místa. Takže nemusíte vlastnit velký dům s rozlehlou zahradou, abyste si mohli tento sen splnit. Také mnoho chráněných oblastí nyní nabízí zahradní svatby, veřejné parky, historické prostředí, botanické zahrady a soukromé statky.

Váš domov nebo domov vaší rodiny může také sloužit jako ideální místo pro vaši zahradní svatbu. Stejně jako všechny venkovní svatby jsou i zahradní svatby vydány na milost a nemilost živlů. Pokud se matka příroda rozhodne, pak by se vaše zahradní svatba mohla proměnit v zahradní noční můru. Proto existují stany a záložní plány. Zvažte to a také, co nejlepší využití přírodních kulis pro fotografie. Párty pod hvězdami během svatební noci obklopené vašimi nejbližšími a nejdražšími zní však celkem dobře co?

Líbí se vám naše tipy? Podívejte se třeba také na článek na téma: Svatba v lese: 20 tipů a nápadů. Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a už nikdy vám neuniknou nové tipy, inspirace ani naše exkluzivní nabídky.