Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Tipy na dárek pro rodiče

Vybrat dokonalý dárek pro rodiče může být pěkný oříšek. Zaslouží si to nejlepší, ale často se tváří, že nechtějí vůbec nic. Připravili jsme pro vás proto 15 tipů na dárky pro rodiče, ze kterých si jistě vyberete.

Krok za krokem: Jak vybrat nejlepší dárek pro mámu a tátu

Stejně jako u jakéhokoliv jiného dárku, i u dárku pro rodiče se v první řadě zamyslete, jaké mají koníčky, co jim dělá radost a co jim může chybět. Vyberte něco, co si užijí oba společně.

Zvažte také společný výběr a nákup dárku se sourozenci a dalšími členy rodiny. Budete mít více nápadů i větší rozpočet. Když vyberete perfektní dárek, nezapomeňte uspořádat oslavu.

Nechte se inspirovat také našimi Tipy na dárky pro maminku a Nejlepší dárky pro tátu.

Jak vybrat dárek pro rodiče podle příležitostí

Tipy na dárky pro rodiče na Vánoce

Dejte hlavy dohromady se zbytkem rodiny a vyberte pro rodiče k Vánocům něco skutečně jedinečného.

1.Romantický víkend ve dvou

Naplánujte rodičům společný víkend, vyberte hotel, kupte jízdenky nebo letenky a vytvořte pro ně poukázku se všemi podrobnostmi. Přidejte také fotoalbum, aby si uchovali vzpomínky.

2. Nové vybavení do bytu

Mají vaši rodiče stále stejné vybavení, které pamatujete z dětství? Možná by stálo za to jejich byt osvěžit! Máte několik možností: Jednoduše jim pořiďte jeden nový kousek, například kvalitní sedací soupravu, připravte návrh celého nového obýváku, dejte jim poukázku, aby si nové bydlení zařídili podle sebe nebo, až budou na dovolené, připravte překvapení a předělejte byt v mezičase.

Tipy na dárky pro rodiče k výročí svatby

Obvykle vybíráte dárek k výročí pro partnera nebo partnerku, stejně důležité je ale výročí vašich rodičů. Především pak kulaté, ke kterému se často pořádá i oslava. Svatbu zlatou nebo stříbrnou zná asi každý, víte ale, že každé svatební výročí nese specifické jméno? I to vám může s výběrem dárku pomoci.

TIP! 20 nejlepších tipů na dárek k výročí svatby

 1. Dárek k 10. výročí, aneb svatba růžová.

K růžové svatbě můžete mamince darovat velkou kytici růží společně s designovou vázou. Tatínkovi určitě udělají radost dobroty k vínu nebo pivu, taková klobáska má růžovou barvu také. Můžete přidat pěkné prkénko na servírování.

2. Dárek k 20. výročí, aneb svatba porcelánová:

Porcelán, který vaši rodiče dostali jako svatební dar už pravděpodobně nevypadá tak dobře, jako před dvaceti lety, možná je nejvyšší čas ho nahradit.

3. Dárek k 25. výročí, aneb svatba stříbrná.

Vyberte rodičům šperky, na které necháte vyrýt jejich iniciály nebo datum svatby. Můžete také pořídit nové příbory či jiné vybavení do bytu.

 • Dárek k 30. výročí, aneb svatba perlová: Pro maminku se přímo nabízí perly, ale jak by k tomu přišel tatínek? Abyste udělala radost oběma, inspirujte se pouze barvou perel. Darujte například luxusní saténové povlečení.

Vtipné dárky pro rodiče

Vymýšlíte vtipný dárek pro rodiče? Nelepší bude takový, který jim vyrobíte na míru! Jaké jsou naše nápady na vtipné dárky?

 • Kniha vtipných příběhů: Všechny vtipné historky, které se vašim rodičům staly jistě znáte, protože je rádi vypráví při jakékoliv příležitosti. Sepište je a vytvořte tak jedinečnou knihu jejich vzpomínek.
 • Společná pyžama: Pořiďte vašim stejná pyžama, ve kterých mohou společně relaxovat. Takový dárek se perfektně hodí třeba na Vánoce, kdy mohou lenošit u pohádek. Nezapomeňte pak přibalit i heboučkou deku.

Dárek pro rodiče kutily

Jsou vaši rodiče kutilové a nejraději tráví čas v dílně nebo na zahradě? Určitě je potěší nové vybavení!

 • Zahradní náčiní: Rodičům by se mohla hodit třeba nová sekačka. Hledáte-li menší dárek, vždy můžete sáhnout po designové konvi na zalévání, zahradním nářadí nebo květináči.
 • Nářadí do dílny: Práci v dílně může zpříjemnit nová AKU vrtačka, laserový metr nebo multifunkční nářadí. S konkrétním typem si nechte si poradit ve specializovaném obchodě.

Dárek pro rodiče sportovce

Jsou vaši rodiče sportovní nadšenci a nikdy dlouho neposedí? Vyberte jim dárky, které sportování zpříjemní.

 1. Turistické vybavení: Chodí rodiče každý víkend na túru po Čechách a vy si vždy říkáte, že by se jim mohlo hodit modernější vybavení? Vhodný dárek je například vyztužený batoh nebo turistické hůlky.
 2. Sportovní vybavení: Ať už se vaši věnují jakémukoliv sportu, jistě přijdete na něco, co se jim bude hodit do výbavy. Případně je můžete inspirovat ke sportu novému! Co třeba tenisové nebo badmintonové pálky?

Dárek pro rodiče gurmány

Vymysleli jsme rovnou tři dárky pro milovníky jídla. Nezáleží, zda si jídlo jen vychutnávají, vaří své klasiky nebo se rádi naučí i něco nového.

 • Kuchyňské vybavení: Nový pomocník se v kuchyni hodí každému, například stylový stolní mixér. Radost z vaření umocní i krásné náčiní, od nožů až po stylový váleček.
 • Kurz vaření: Pošlete rodiče společně na kurz vaření, kde se naučí něco nového. Aby jim to na kurzu slušelo, pořiďte každém pěknou zástěru.
 • Večeře v luxusní restauraci: Vyberte dobrou restauraci a nechte rodiče užít si krásný večer.

Tip: I v době, kdy jsou restaurace uzavřené můžete poukázku do dobré restaurace využít, na většině míst funguje dovoz jídla. V takovém případě můžete dárek doplnit i sadou nového porcelánu pro dva.

DIY: Jak vyrobit originální dárek pro rodiče

Chcete dát rodičům něco skutečně originálního? Vyrobte jim personalizované hrníčky. Co budete potřebovat?

 • Dva hladké hrníčky
 • Permanentní popisovač
 • Troubu

Jak vyrobit personalizované hrníčky pro rodiče?

 • Na každý z hrníčku napište nebo nakreslete něco, co vaše rodiče charakterizuje. Může to být jméno, oblíbený nápoj, fráze, kterou často používají a tak dále.
 • Předehřejte troubu na 170 °C a vložte na 30 minut hrníčky.
 • Nechte hrnečky naprosto vychladnout, ručně je umyjte a zabalte.

Patero pravidel pro správný výběr dárků pro rodiče

 • Zamyslete se nad jejich koníčky a zálibami.
 • Vyberte jedinečný dárek, který udělá radost oběma.
 • Na dárek se můžete složit se sourozenci i se zbytkem rodiny.
 • Můžete se pustit i do výroby vlastního dárku.
 • Nezapomeňte uspořádat oslavu.

Pomohl vám dnešní článek s výběrem dárku pro rodiče? Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy ani naše exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.

Mohlo by se vám také hodit: