Bezplatné vrácení zboží
100 dní na vrácení zboží
jak pečovat o vousy

Trendy ve společnosti se neustále mění. Ještě donedávna to bylo tělo bez jediného chloupku a dokonale vyrýsované svaly. Dnes už je v kurzu opět zarostlá tvář, ale tím správným způsobem. Pro nikoho není sexy, pokud má vedle sebe skutečně jen zarostlého partnera. I nadále je potřeba o své tělo pečovat a mít jej přitažlivé. U mužů se však hlavně mění vzhled v oblasti tváře. Vrací se plnovousy, kníry a další typy vousů. Jak o ně správně pečovat a jaký střih zvolit? S tím vám pomůžeme.

Každý muž má v kapse nůž a na tváři hustý porost

Pokud už se rozhodnete pro to, že i vy budete patřit k partě hipsterů anebo alespoň těch, kteří svůj vous nechají plně narůst a jsou na něj pyšní, je potřeba zvážit, zda na to máte. Tedy, zda na to má váš vous. Máte na tváři spíše letmé strniště, než vám naroste pár centimetrů dost to trvá a když už se podaří, vylezou na povrch všechny lysiny? Pak byste na to měli buď zapomenout anebo vousům dopřát optimální péči.

Vhodné je zamyslet se i nad životním stylem. Stravou, užíváním alkoholických nápojů, zda sportujete, jste zdraví po všech stránkách apod. To vše ovlivňuje růst, hustotu, kvalitu jednotlivých vousů. Nesvědčí jim ani pravidelná dávka stresu a používání či naprostá absence té správné kosmetiky.

Jak pečovat o vousy

Je to až s podivem, ale mít hustou bradku je věda. Dnes už nestačí jen ji prostě nechat narůst. Musí mít ty správné kvality, aby byla ceněná. A věřte, že mezi muži koluje zášť, závist, ale i obdiv. A díky hustému porostu může každý muž najednou poskočit na vyšší level ve společenském měřítku. Takže jak na to? Mazat, mazat a mazat. Oleji, mastmi, balzámy. Vším, co je po ruce. Určitě i vy jste slyšeli ten starý trik, že olivový olej na sebe můžete klidně vylít celý a budete hned krásnější. NO tak, přeci jen by to chtělo něco, co má dobré složení a vhodné pro zajištění dostatečné kvality.

1. Oleje

Ty vlastně vychází ze staré pravdy, že olej zvláčňuje. Oleje určené na vousy jsou hlavně arganové, slunečnicové, jojobové atd. Po nich bude pleť zklidněné, nepodrážděná a vousy hebké, bez třepivých konečků. Zkrátka na dotek velmi příjemné a na pohled také. Avšak musí se užívat pravidelně, alespoň 3x týdně. Na což muži rádi zapomínají. Takže si klidně nastavte upozornění na mobilu anebo to nechte na ženě.

2. Balzámy

Jsou navíc obohaceny kvalitními vosky a máslem. A k čemu je používat? Na zkrocení neposedného porostu. Už vám nebudou vousy trčet do všech stran.

Doplňky a stravy, které z vašich vousů udělají chloubu

Jak již bylo řečeno, velmi důležitá je i strava. Respektive její složení, obsah. Takže co by měl správný muž běžně jíst, aby jeho vous byl pevný, lesklý a hustý?

  • Každý den by si měl ke snídani dopřát pilulku v podobě vitamínu B. Jde čistě o doplněk. Tento vitamín ale lze pohodlně získat i z potravin. Najdeme jej v červeném mase, pivovarských kvasnicích, droždí, sýru, vejcích a luštěninách. Takže pokud si čas od času dopřejete steak nebo naopak bezmasý luštěninovo-obilný oběd a zapijete to třetinkou piva, budete ho mít nejspíš dostatek.
  • Možná i vy už jste slyšeli o prvku jménem biotin. Ten je odpovědný za naši pleť, nehty a kvalitu vlasů či vousů. Vyživuje je zevnitř. Tento prvek najdete v mnoha multivitaminech. Ze stejného důvodu neuškodí ani zinek.
  • Přímo zázračný je ricinový olej, který zjemňuje povrch chloupku a hydratuje pokožku pod vousy. Budou tedy nejen jemnější, ale nebude vás svědit brada ze zanícených míst po růstu chloupku. Stačí jej vmasírovat.
  • Pravidelná masáž pokožky je také důležitá, protože pomáhá k prokrvení pokožky. To je žádoucí pro stimulaci ochlupení. Vous bude mnohem kvalitnější.

Dočká se každý muž plnovousu?

To je zásadní otázka, se kterou se setkává nejeden barber. Je to taková to první věta, kterou si říká mladý kluk doma před zrcadlem. Kdy i on bude vyvolen. Pravdou je, že někteří vyvolení i kdyby se stavěli na hlavu, plnovousu nedosáhnou. Je to dáno z části výživou, péči, ale i genetikou. Stačí se podívat na muže, někdy i ženy, v rodině. Mají knír, bradku, vous, strniště nebo jim stačí se oholit jednou za měsíc? Podle tohoto byste se pak měli řídit, pro který styl se rozhodnete.

Nutno říci, že ani každému muži vousy nesluší. To, že je nosí nejlepší kamarád a všichni chlapi v paneláku neznamená, že vy hned musíte taky. Plnovous by se měl hodit k vaší osobnosti. Dopředu si promyslete i veškerou péči o něj, tedy čas, který do údržby vzhledu budete chtít investovat. Rozhodující jsou vaše zvyklosti, ale i denní režim, profese a nároky partnerky. Některé jsou až moc lechtivé.

Jindy si na ty správné vousy musíte počkat. Mladší věk a hormony v něm zblázněné mohou narušit růst a hustotu ochlupení. Proto je vidět spíše zralé muže s plným vousem než kluky v pubertě. A navíc, ono to nenaroste přes noc. Plnovous vám naroste zhruba za 6 týdnů.

Pravidelná péče je základ

Možná i vám už došlo, že o vousy je třeba se starat stejně důležitě, jako o vlasy. Ty jsou korunou ženy, vousy mužů. Takže je musíte pravidelně umývat speciálními šampony, masírovat, provádět peeling a mazat. A pak se budete moci těšit z krásného vzhledu.

S vousem, knírem i bradkou každý muž působí mnohem starším dojmem a v několika případech i inteligentněji. Vous dodá i na vážnosti a prestiži. Hlavně v dnešní době, kdy je „bear” tak ceněné, obdivovaný a pro některé nedosažitelný.

Líbí se vám inspirativní články? Pak se zaregistrujte bezplatně na našem serveru Westwing a získejte neomezený přístup k nejnovějším příspěvkům i exkluzivním nabídkám.