Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!

Krása a zdraví

Čeho si v životě nejvíc přejeme? Uvědomte si, jak končí každé přání, pozdrav, poděkování. Je to pevné zdraví. To je to v životě skutečně nejcennější. Není to štěstí, peníze, sláva, moc ani bohatství. Za ně si totiž zdraví nekoupíte. Přinesou vám asi péči, ale dál je to vždy jen na vás.I tak je dobré tomu jít naproti. Přece jen, zub času je nekompromisní. Takže jak o sebe pečovat, aby výsledek stál za to?

Pomůže pravidelný rituál

Kolem vás, možná i vy osobně, jste se již nespočetněkrát snažili změnit zajeté stereotypy a rituály, ale nikdy jste nedošli do zdárného cíle. Pak to bude nejspíš tím, že jste zvolili špatný postup. Člověk je od přírody netrpělivý, chce vše hned. Ale zrovna v oblasti výživy a stravování či náhlých životních změn to chce čas a postupovat po malých krůčkách.

Buď vás upozornil lékař nebo kamarádka, možná bylo trošku na vás zlé zrcadlo, kdy jste zjistili, že takto to dál nejde. Vždy nemusí jít jen o tloušťku. Mnohdy je to špatné péče o pleť, nedostatečná výživa vlasů nebo neustále podlomené zdraví. Jak z toho ven? Zaveďte do života rituály.

Za dvacet dní bude vše jinak

Je dokázáno, že s každou změnou musíte vyčkat minimálně dvacet dní, aby se mozek přeprogramoval a vzal ji za svou. Takže jestliže jste se rozhodli, že vaše akné konečně zmizí nebo alespoň značně omezí na vaší tváři, musíte k tomu přistupovat systematicky.

Rituál je vlastně se neustále dokola opakující se věc. Takže zvolte si denní dobu a dodržujte ji. Mnoho lidí to má buď ráno, před odchodem z domova anebo těsně večer před spaním. A začněte hned! Ne zítra, za týden, na začátku nového měsíce. Hned! Jedině tak máte šanci.

Krásní a zdraví lidé jsou šťastnější

Chcete i vy se na sebe po ránu usmívat a být se sebou spokojeni? Pak je zapotřebí o sebe pečovat. Vyvážená strava je základ. Víte, jak se říká, že deset sekund v puse, ale pět let v bocích? Něco na tom bude. Špatná strava nezajistí jen nezdravou váhu, ale budou se vám lámat nehty, vlasy a nebudete zářit.

Pomoci si můžete i s vitamíny. Třeba takový zinek je nejen výborný na pleť a pevné nehty, ale i na zvyšování imunity. Takže se nebudete tolik trápit s kašlem a muset neustále pojídat cibulový sirup. I pravidelná péče je důležitá. Pleť se musí čistit denně, jinak se zanesou póry a akné je na světě. Jde o bolestivý neestetický stav, který řeší hlavně mladí lidé v pubertě. Ale nevyhýbá se ani dospělým a seniorům. Triků, jak se zbavit akné je více, záleží jen vybrat ten, co zabere zrovna na to vaše.

Zdraví po celý rok

To je asi něco zcela nemyslitelného. Zvláště v domácnosti, kde žije více lidí pokupě. A je jedno zda jde o jednu rodinu nebo nájemníky. Zkrátka nemoc se šíří rychlostí blesku. Viry jsou na každém rohu a taková rýma nás skolí až 8x ročně. zkusíte vlastně ani nechytit. A když už na vás sedne, zkuste se vypotit, zvýšit přísun vitamínů a ovoce Je však dobré být připraven. Nikde se s rýmou nechce trápit týden, raději ji vyléčí za sedmi dní. Rýmy se zbavíte tak, že ji a dbát na pitný režim.

Zdraví je třeba udržovat. Třeba i sportem. Stačí denně procházka. Třeba když jdete se psem, z práce nebo s dětma ze školy nepojedete autem, ale projdete se. Sport je také skvělý pro vyplavování hormonu štěstí, serotoninu, který skvěle bojuje se stresem. Když totiž nebude psychicky dobře naladěni, je to jako pozvánka pro nějakou virózu. A věřte, že se objeví.

Úprava zevnějšku

Nechceme, abyste stáli hodinu u zrcadla a šlechtili se, ale běžná hygiena určitě neškodí. Každý den si vyčistit správně zuby, omýt obličej, oholit tvář, upravit vousy a dbát na příjemnou vůni je základ. Pomůže to nejen vám, ale i lidem ve vašem okolí. Jak chcete být v životě úspěšní, když budete mít špatný chrup a váš účes bude trčet do všech stran.

  • Úsměv dělá člověka. Tak si dejte záležet, aby byl zářivý. Správnou techniku čištění vás naučí dentista, pravidelnou kontrolu provede zubař. Zuby jsou velké investice. Když se nebudete starat, necháte za jejich opravy desetitisíce. Raději tedy věnujte těch pár minut nad umyvadlem a vyčistěte každý kout dutiny ústní.
  • Vlasy jsou korunou krásy. U mužů se k tomu přidávají ještě vousy. V posledních letech mají všichni plnovous, ale aby dobře vypadal, musí si jej všímat. Pravidelně vyživovat, mýt, zastřihávat. Stejně jako vlasy.
  • Pleť by měla být bez vřídků, jizev a černých teček. S těmito prohřešky pomohou masti, bylinky, operace. Denně byste ji měli čistit pomocí pleťových mýdel, promazávat a občas i promasírovat. Na tvář se vám dívá denně x lidí. Je to to první, kam spočine zrak. Tak ať stojí za to. Můžete vyzkoušet domácí pleťové masky, bylinné napářky, omlazující kůry nebo masáže obličeje.
  • Tělo si hýčkejte. Nese vás celý den. Pokuste se mít optimální váhu, tak snížíte propuknutí civilizačních chorob na minimum a nebudete ani vyvíjet tak velký tlak na klouby. Tělo vypadá i lépe, pokud je v kondici. Jestli se teprve přibližujete té správné váze, doporučujeme jej opálit. Snědá kůže je neodolatelné v kterékoli velikosti.
  • Nezapomeňte na padnoucí oblečení.

Štěstí přeje připraveným. Nic nepodceňujte. Někdo má dobrou genetickou výbavu a vypadá báječně i díky minimální snaze. Bohužel, většina populace se musí namáhat, aby vypadala k světu. Ale stojí to za to!

Westwing vám bude přát dobrý výběr kosmetických produktů a pomůcek. Hlavně by to pro vás mělo být potěšením. Motivací vám bude pevné tělo, svěží pleť, krásné vlasy a obdivné pohledy. Ve zdravém těle, zdravý duch.