Box na pečivo

Box na pečivo

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Box na pečivo Rádce Westwing

Chléb je základní surovina, kterou nalezneme téměř v každé domácnosti. Musíme mu proto dopřát komfortní místo pro uložení. Chlebníky udrží pečivo svěží a nedochází tak k rychlému vysychání a plesnivění. Klasický keramický chlebník již používali staří Římané, věděli, jak uložit chléb, aby vydržel minimálně týden čerstvý. Plíseň tak nemá šanci! Přesvědčte se sami o výhodách boxu na pečivo.

Westwing nabízí nové denní tematické prodeje s atraktivními slevami až 70% na vybrané položky z našeho sortimentu. Přinášíme vám nejnovější trendy ze světa interiérového designu. V našem katalogu naleznete tipy na tvůrčí dárky pro vaši rodinu i přátelé. Pyšníme se výbornými nápady, jak pro domácí kuchaře, pekaře i vášnivé zahradníky. Prohlédněte si naši nabídku a nechte se inspirovat Westwing!

Jak funguje box na pečivo

Aby chléb nevysychal a nestal se tak úložištěm pro plísně, nesmí dojít k nechráněnému kontaktu se vzduchem. Tisíce let starý jednoduchý princip se zakládá na udržení pekárenské pochoutky po dlouhou dobu čerstvou a chutnou. Tuto metodu znali i staří Římané a jejich římský hrnec fungoval na stejném principu, jako box na pečivo dnes. Víko chrání chléb i pečivo před vzdušnými póry a plíseň tak nemá možnost se usadit. Boxy udrží pečivo čerstvé až po celý týden. Díky této praktické pomůcce si můžete čerstvý chléb vychutnat každý den, a tak ušetříte i vaše výdaje!

Jak udržovat box na pečivo

Chlebník funguje správně jen tehdy, pokud je pravidelně udržován a čištěn. Ve spodní části se tvoří drobky, které musí být pravidelně odstraňovány. Tyto zbytky se mohou stát domovem pro tvorbu plísní a ohrožují tak čerstvé pečivo. Naštěstí jsou chlebníky vyrobené z keramiky velmi jednoduché na údržbu. Povrch očistíte jemným čistícím prostředkem. Pro odstranění pórů plísní a bakterií, použijte ethyl. Čistěte chlebník alespoň jedenkrát za 1 až 2 týdny.